مسکن سازی  با طرح احیای بافت فرسوده

مدیر کل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان کهگیلویه و بویر احمد گفت: یکهزار و ۱۱ واحد مسکن طرح اقدام ملی در استان احداث خواهد شد.
مسکن سازی  با طرح احیای بافت فرسوده

مصالح ساختمانی مرغوب ضامن افزایش کیفیت ساختمان نیست

رئیس مرکز تحقیقات راه‌، مسکن و شهرسازی با تاکید بر اینکه پایین بودن کیفیت ساخت‌وساز و عمر مفید ساختمان‌ها در کشور تنها به بی کیفیتی مصالح ساختمانی برنمی گردد گفت: تمام فرایند ساخت‌وساز در بالا رفتن عم...
مصالح ساختمانی مرغوب ضامن افزایش کیفیت ساختمان نیست
مهم ترین خبرها
یادداشت
تحلیل
گفتگو
گزارش
 معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار مازندران گفت که برای اجرای طرح های بازآفرینی در شهرهای این خطه شمال کشور ۳۰۹ میلیارد ریال اعتبار مصوب شده است.
کارشناس اقتصاد مسکن با تاکید بر اینکه در کوتاه مدت نمی توان برای بالا بردن قدرت خرید مسکن اقدام کرد گفت: برنامه های میان مدت و بلند مدت برای کاهش قیمت تمام شده تولید می تواند به مرور قدرت خرید متقاضیان مسکن را بالا ببرد.
مدیرکل راه و شهرسازی قم از تامین و واگذاری ۳۹ قطعه زمین به بنیاد مسکن انقلاب اسلامی با ظرفیت ساخت چهار هزار واحد مسکونی در شهر قم و چهار قطعه زمین برای ۴۳۹ واحد در شهرهای دیگر این استان برای طرح اقدام ملی مسکن خبر داد.
رئیس سازمان برنامه و بودجه از افتتاح قطعه یک آزادراه تهران – شمال در دهه فجر امسال خبر داد و گفت: برای تعیین نرخ عوارض این مسیر، کارگروه ویژه تشکیل شده است.
رییس شورای اسلامی شهر تهران گفت: احتمالا لایحه بودجه تا اواخر هفته آینده به صحن می‌آید.
سال گذشته شهروندان عراقی با خرید ۷ هزار و ۵۹۶ واحد ملک در ترکیه در صدر فهرست قرار گرفتند، ایرانیان نیز با خرید ۵ هزار و ۴۲۳ واحد جایگاه دوم را داشته‌اند.
با تصویب نهایی لایحه «تأسیس صندوق بیمه همگانی حوادث طبیعی» تمام ساختمان‌های کشور اعم از مسکونی، تجاری و اداری تحت پوشش بیمه حوادث طبیعی قرار می‌گیرند و بدین ترتیب یکی از گسترده‌ترین بیمه‌های پایه کشور شکل می‌گیرد.
مدیرکل راه و شهرسازی استان زنجان گفت: انبوه‌سازان، مسؤولیت ساخت واحدهای طرح اقدام ملی تولید مسکن در این استان را بر عهده دارند و آورده دولت در این طرح، تامین زمین و پرداخت تسهیلات است.
مدیر تأمین مسکن و امور مهندسی ساختمان کمیته امداد استان همدان گفت: ۴۷۶ منزل مسکونی در مناطق محروم و یک هزار و ۲۹۵ منزل در مناطق غیر محروم استان همدان تعمیر و بازسازی شد.
رئیس سازمان برنامه و بودجه از تخصیص۱۰۰ میلیارد تومان تنخواه برای پرداختهای فوری در مناطق سیل‌زده استانهای سیستان و بلوچستان، کرمان و هرمزگان خبر داد.
روز گذشته بخش قابل‌توجهی از فایل‌های عرضه شده برای فروش در بازار مسکن مربوط به آپارتمان‌های قدیمی‌ساز و کهنسال بود که با عمر بنای بیش از ۲۰ سال به متقاضیان بازار معرفی شده بود.
سرپرست معاونت حمل و نقل ترافیک شهرداری تهران از تلاش برای انتشار ۹۰۰ میلیارد تومان اوراق مشارکت در راستای توسعه مترو خبر داد.