کد خبر: ۳۴۲۷۰
تاریخ انتشار: ۱۳:۳۳ - ۱۲ فروردين ۱۳۹۶ 01 April 2017
رئیس دانشگاه علوم و فنون دریایی خرمشهر با اشاره به افزایش فعالیت‌های پژوهشی دانشگاه‌ها، گفت: این امر سبب شده که توجه به بخش آموزش کمتر شود؛ درحالی‌که پایه و اساس بخش‌های مختلف جامعه آموزش است و در سال جدید باید به آن توجه بیشتری شود.
دکتر لطف‌الله خواجه‌پور  با بیان اینکه امیدواریم دانشگاه‌ها شعار امسال مبنی بر «اقتصاد مقاومتی؛ تولید – اشتغال» را سرلوحه کار خود قرار دهند، اظهار کرد: آموزش عالی در تحقق این شعار می‌تواند قدم‌های مهمی بردارد و به‌طور مثال در راستای انجام پژوهش‌های کاربردی و تربیت نیروی ماهر حرکت کند.

وی افزود: دانشگاه به‌عنوان یکی از بازوهای مهم در عرصه صنعت و کشاورزی و دیگر بخش‌های اقتصادی می‌تواند تأثیرگذار باشد؛ آرزو می‌کنم دانشگاه‌ها در سال جدید نیز در افزایش تولید ملی از لحاظ کمی و کیفی نقش خود را به‌خوبی ایفا کنند.

رئیس دانشگاه علوم و فنون دریایی خرمشهر با بیان اینکه اکنون دانشگاه‌ها بیشتر به جنبه پژوهش می‌پردازند، گفت: به نظر می‌رسد که این امر سبب شده به بخش آموزش کمتر توجه شود. امیدواریم در سال جدید این بخش مورد توجه بیشتری قرار بگیرد؛ چراکه پایه و اساس بخش‌های مختلف جامعه آموزش است و نظر وزرات علوم نیز این است که این مسأله جدی‌تر گرفته شود.

خواجه‌پور ادامه داد: سال 95 دانشگاه با مشکلات اعتباری به‌ویژه در بخش عمرانی مواجه بود که امیدواریم این مشکل در سال جدید وجود نداشته باشد. در زمینه مسائل فرهنگی نیز سال گذشته کارهای زیادی انجام شد، اما امیدواریم این فعالیت‌ها در سال جدید توسعه بیشتری پیدا کنند.

وی با بیان اینکه در سال جدید تلاش بر این است که رشته‌های قدیمی توسعه پیدا نکنند، عنوان کرد: سعی بر این است که به سمت توسعه رشته‌های مورد نیاز دستگاه‌ها حرکت کنیم. در این خصوص از دستگاه‌ها نیز خواستیم که رشته‌های جدید و موردنیاز خود را به ما معرفی کنند و از اعضای هیأت‌علمی خواستیم که روی رشته‌های جدیدتر مطالعه کنند.

رئیس دانشگاه علوم و فنون دریایی خرمشهر ادامه داد: تأکید این است که پژوهش‌ها کاربردی باشند و در جهتی تعریف شوند که اولویت دستگاه‌ها باشد؛ به‌طور مثال در این دانشگاه که تخصص آن علوم دریایی است، در زمینه صنعت کشتیرانی و آبزیان که بخش مهمی از اقتصاد کشور را آبزی‌پروری رقم می‌زند، پژوهش‌های کاربردی تعریف شود و در راستای اولویت دستگاه‌ها باشد.

منبع: ایسنا
نام:
ایمیل:
* نظر: