کد خبر: ۳۶۲۰۵
تاریخ انتشار: ۱۱:۳۸ - ۱۷ تير ۱۳۹۶ 08 July 2017
دوره آموزشی بین المللی و کارگاه تخصصی اینترنت اشیاء به میزبانی دانشکده پست و مخابرات و تحت نظارت اتحادیه جهانی مخابرات و با حضور مدرسان بین المللی و رییس گروه مطالعاتی اینترنت اشیاء و شهرهای هوشمند ITU، به مدت سه روز از 17 تا 19 تیرماه سال جاری برگزار می‌شود.

 به دنبال برگزاری موفق دوره‌های آموزش بین المللی توسط دانشکده پست و مخابرات و تحت نظارت ITU با عناوین «توسعه نقشه راه پهن باند سیار» و «مولفه‌های اقتصادی مدیریت طیف» با حضور بازیگران حوزه ICT از کشورهای آسیا اقیانوسیه، سومین دوره آموزشی نیز تحت عنوان «اینترنت اشیاء» برای اولین بار و برای کشورهای منطقه آسیا اقیانوسیه از شنبه 17 تیرماه جاری در محل هتل اسپیناس تهران برپا می‌شود.

در حین برگزاری این دوره، پنلی به عنوان پنل اختصاصی ایران نیز برپا خواهد شد و تجارب و دستاوردهای سخت افزاری و نرم افزاری کشورمان در حوزه اینترنت اشیاء به همراه رونمایی از تجهیزات مرتبط انجام خواهد شد.

دانشکده پست و مخابرات به عنوان عضو آکادمیک اتحادیه جهانی مخابرات، در پی شکل‌دهی هاب آموزشی ICT در منطقه است که برگزاری این دوره‌های تخصصی بین المللی، هم در این راستا انجام می‌شود.

گفتنی است؛ هدف اینترنت اشیاء به عنوان چهارمین انقلاب صنعتی، توانمندسازی اشیاء برای اتصال در هر زمان و در هر مکانی، با هر چیزی و هر شخصی است که از هر مسیر یا شبکه و خدمتی به صورت ایده آل استفاده می‌کند. این فناوری جدید به حضور نافذ محیطی توجه دارد و جهانی که به شکل واقعی، دیجیتال و مجازی است، به سمت شکل گیری محیط های هوشمند، همگرا می‌شوند.
نام:
ایمیل:
* نظر: