کد خبر: ۳۷۵۶۶
تعداد نظرات: ۲ نظر
تاریخ انتشار: ۱۰:۳۹ - ۲۳ شهريور ۱۳۹۶ 14 September 2017
مجلس نمایندگان آمریکا به متمم‌های منع فروش هواپیماهای مسافربری به ایران رای داد که در صورت تصویب سنا و امضای دونالد ترامپ، فروش هواپیماهای ایرباس و بوئینگ به کشورمان ممنوع می‌شود.

یک رسانه آمریکایی در این‌باره نوشت: متمم‌های منع فروش هواپیماهای مسافربری مانع استفاده از منابع مالی برای صدور مجوز انتقال پول و همچنین صدور مجوز فروش هواپیما از سوی اداره کنترل دارایی‌های خارجی وزارت خزانه‌داری می‌شود.

پیتر روسکام نماینده جمهوری‌خواه آمریکا که متمم‌ها را ارائه کرده با این ادعا که ایران از هواپیماهای تجاری برای حمایت از بشار اسد استفاده می‌کند، خواستار جلوگیری از فروش هواپیماهای مسافربری شده است.

این در حالی است که دمکرات‌ها در مجلس نمایندگان در مورد متمم‌های مذکور هشدار داده‌ند. وب‌سایت هیل به نقل از بلومناور از نمایندگان دمکرات گفته است: «این مصوبه بدون دلیل مناسبی شرکت‌های آمریکایی را هدف جریمه‌شدن قرار می‌دهد و به توافق اتمی  ایران، آمریکا و پنج قدرت جهانی، ضربه می‌زند. پایبندی به تعهدات آمریکا در ارتباط با توافق اتمی مهم است. توافق اتمی با ایران از نقاط روشن در رخدادهای منطقه است».

مصوبه فعلی باید به رای سنا و سپس امضای رئیس‌جمهوری آمریکا برسد تا نهایتا اجرایی شود.

اگر متمم‌ها  توسط سنا تایید شود و رییس‌جمهوری آمریکا آنرا امضا کند فروش هواپیماهای مسافربری به ایران ممنوع می‌شود. هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران سال گذشته قرارداد خرید 80 فروند هواپیما را با شرکت آمریکایی بوئینگ امضا کرد. ایرباس نیز قرارداد خرید 100 فروند هواپیما را با ایران‌ایر امضا کرده که تا کنون چند فروند از آنها با پرداخت پول از صندوق توسعه ملی وارد کشور شده است.

ایران دوست
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۵۷ - ۱۳۹۶/۰۶/۲۳
0
0
ایران دوست
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۷:۱۳ - ۱۳۹۶/۰۶/۲۳
0
0
در ایران یه عده هستند که فکر میکنن همیشه و همه جا روی منبر برای یه عده چشم و گوش بسته حرف میزنن ؤهر چی میگن بقیه باور کنن!! بعد از برجام ایران تقاضای خرید چند ده پروند هواپیمای تجاری و خدمانی را داد من جمله چند فروند هواپیمای تانکر آتش خاموش کن برای ادفای حریق در جنگلهای شمال و جنوب غرب کشور ولی ردیابی بین المللی این هواپیماها نشان داده که این هواپیماها در مسیر سوریه و تهران بدون وقفه مشغول انتقال تحهیزات ؤ تدارکات در مسیر هوایی بین سوریه ؤایران هستند حتی آنها عکسهایی از داخل هواپیماها منتشر کردند با بدنه رنگ گرده در فرودگاه دمشق !!! حالا با این حساب چه طور هواپیماهای بزرگ و پهن پیکر که قابلیت انتقال تجهیزات سنگین را دارند به ایران بفروشند!! آن هم در صورتی است که حکومت اسد تحریم بین المللی تسلیحات میباشد!!
نام:
ایمیل:
* نظر: