کد خبر: ۴۰۳۳۰
تاریخ انتشار: ۱۰:۴۶ - ۲۶ فروردين ۱۳۹۷ 15 April 2018
محسنی مطرح کرد؛
محمد محسنی مدیر کل بندر و دریانوردی خرمشهر با اشاره به رشد ۳۵۱ درصدی سفر دریایی در تعطیلات نوروزی در رودخانه‌های اروند و کارون، اقدامات این بندر برای نوروز ۹۷ را تشریح کرد.
محمد محسنی در خصوص کارنامه این اداره کل در نوروز ۹۷ اظهار کرد: از ۲۵ اسفند ماه ۹۶ با آغاز طرح سفرهای دریایی نوروزی تا ۱۵ فروردین ماه سال جاری، ۳۵۶ هزار و ۴۲۰ گردشگر دریایی در رودخانه‌های اروند و کارون تردد کردند و از جاذبه های دریایی این دو رودخانه بهره‌مند شدند که این میزان نسبت به مدت مشابه سال گذشته رشد ۶۷ درصدی را نشان می‌دهد.
 
وی افزود: این میزان تردد گردشگر در قالب ۵۰ هزار و ۲۲۴ سفر دریایی انجام شد که این رقم در مقایسه با مدت مشابه پارسال از رشد ۳۵۱ درصدی برخوردار است.
 
مدیرکل بندر و دریانوردی خرمشهر گفت: خوشبختانه با تمهیدات در نظر گرفته شده از سوی اداره کل بندر و دریانوردی خرمشهر و همچنین رعایت مسائل و نکات ایمنی از سوی گردشگران دریایی باعث شد در طول ایام نوروز شاهد هیچ گونه سانحه ای در رودخانه های اروند و کارون نباشیم.
 
محسنی تشکیل کمیته ستاد نوروزی، برگزاری نشست‌های مختلف با ارگان‌های ذیربط، برگزاری مانور چند منظوره ایمنی دریایی در رودخانه کارون، توزیع جلیقه نجات و نحوه پوشیدن آن به مالکان شناورهای تفریحی، اختصاص شناورهای جستجو و نجات دریایی و نظارت بر انجام گشت‌های منظم دریایی در رودخانه‌های اروند و کارون، استقبال از گردشگران دریایی و اهدای شاخه گل به آنان و اطلاع‌رسانی هشدارها و توصیه‌های ایمنی در قالب بنر و بروشور را از جمله اقدامات بندر خرمشهر در طول ایام نوروز عنوان کرد.
 
وی برگزاری نشست‌های متعدد با مالکان شناورهای تفریحی رودخانه کارون به منظور ارزیابی و بازنگری طرح ایمنی سفرهای نوروزی، بازدیدهای مستمر از اسکله‌ها و شناورهای تفریحی در رودخانه کارون، توزیع بسته‌های فرهنگی میان مسافران نوروزی، توزیع نایلون‌های جمع‌آوری زباله بین مردم در حاشیه سواحل رودخانه کارون به منظور اشاعه فرهنگ حفاظت از محیط زیست دریایی و ساحلی را از جمله اقدامات مهم دیگر این اداره کل در نوروز ۹۷ برشمرد.
 
بازدید ۲۸۵ هزار و ۲۱۷ میهمان نوروزی از مجتمع بندری خرمشهر
 
مدیر کل بندر و دریانوردی خرمشهر به بازدید ۲۸۵ هزار و ۲۱۷ میهمان نوروزی و کاروان راهیان نور از مجتمع بندری خرمشهر اشاره کرد و افزود: ساختمان قدیمی مرکزی، محوطه‌ها، اسکله‌ها، پایانه‌ها، تجهیزات بندری و محل عملیات کربلای ۴ و ۵ از جمله مکان‌هایی بود که مورد مشاهده بازدیدکنندگان قرار گرفت.
 
محسنی ادامه داد: در جریان این بازدیدها که با همراهی کارکنان یگان حفاظت و روابط عمومی بندرخرمشهر انجام می‌شد اطلاعات جامعی در خصوص بزرگترین بندر آزاد تجاری ایران به میهمانان نوروزی ارائه شد و همچنین بروشورهای حاوی هشدارهای ایمنی و بسته‌های اقلام فرهنگی نیز در اختیار میهمانان قرار گرفت.
 
وی در پایان ضمن تشکر و قدردانی از زحمات کارکنان مجتمع بندری خرمشهر در اجرای مطلوب طرح تسهیل سفرهای نوروزی، رشد و توسعه گردشگری دریایی را از جمله اهداف و مأموریت‌های مهم این اداره کل در سال جدید عنوان کرد و افزود: امیدواریم در سال جاری با تلاش‌های شبانه‌روزی کارکنان بندر خرمشهر و پیاده‌سازی اهداف مورد نظر، زمینه توسعه صنعت گردشگری دریایی در سواحل و رودخانه های اروند و کارون فراهم شود و در نوروز آینده شاهد رشد و افزایش بیش از پیش تردد گردشگران دریایی در این دو رودخانه تمدن ساز باشیم.

نام:
ایمیل:
* نظر: