کد خبر: ۴۱۰۳۹
تاریخ انتشار: ۰۱:۱۸ - ۱۸ ارديبهشت ۱۳۹۷ 08 May 2018
سازمان هواشناسی اعلام کرد از روز سه‌شنبه بارندگی در بسیاری مناطق کشور تشدید خواهد شد و شاهد شرایط توفانی در برخی مناطق کشور خواهیم بود.


مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی کشور از تشدید بارش، گاهی رگبار و رعدوبرق و وزش باد شدید، آبگرفتگی معابر، احتمال تگرگ و سیلابی شدن مسیلها و رودخانه ها در برخی مناطق کشور خبر داد.

احد وظیفه افزود: تشدید بارش‌ها سه شنبه در نیمه غربی کردستان، کرمانشاه، لرستان، ایلام، از اواسط روز آذربایجان غربی و به تدریج نیمه جنوبی آذربایجان شرقی خواهد بود و روز چهارشنبه در کردستان، جنوب آذربایجان شرقی، کرمانشاه، ایلام، مناطق شمالی و شرقی خوزستان، همدان، مرکزی، لرستان، از بعدازظهر بخشهای شمالی چهارمحال و بختیاری و بتدریج غرب و جنوب اصفهان، کهگیلویه و بویر احمد، شمال بوشهر، دامنه های البرز در قزوین، البرز، تهران و ارتفاعات مرکزی در جنوب قم ادامه خواهد داشت.

وی تاکید کرد: روز سه شنبه و چهارشنبه در استانهای آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی، اردبیل، گیلان و غرب مازندران سرعت وزش باد قابل توجه پیش بینی می شود و انتظار می رود در برخی مناطق بخصوص در اردبیل و گیلان، سرعت لحظه ای باد به بیش از ۸۰ کیلومتر بر ساعت افزایش یافته و شرایط طوفانی حاکم شود. بنابراین برای جلوگیری از خسارات احتمالی اقدامات لازم بعمل آید. همچنین روزهای سه شنبه و چهارشنبه در خوزستان وزش باد شدید پیش بینی می شود که می تواند موجب خیزش گردوخاک در منطقه و کاهش کیفیت هوا و دید افقی شود.

وظیفه هشدار داد: بارش رگباری همراه با رعدوبرق در مدت کوتاه می تواند منجر به روان‌آب و سیلاب ناگهانی در مناطق مستعد شامل رودخانه های فصلی و دره های کوهستانی پرشیب شود؛ توصیه می شود ضمن رعایت نکات ایمنی از توقف در حاشیه رودخانه ها و مسیل ها در مناطق یاد شده خودداری شود.

منبع: مهر
برچسب ها: بارندگی
نام:
ایمیل:
* نظر: