کد خبر: ۴۱۵۹۰
تاریخ انتشار: ۱۹:۰۰ - ۰۲ خرداد ۱۳۹۷ 23 May 2018
مديرعامل شرکت آبفا خوزستان:
مديرعامل آبفا خوزستان گفت: عملیات اجرایی پروژه‌های فاضلاب شهرستان شوشتر با اعتبار 35 میلیارد تومان در دستور کار است.


صادق حقیقی پوردرباره تکمیل پروژه‌های فاضلاب شهرستان شوشتر اظهار کرد: در سال جاری عملیات اجرایی پروژه‌های فاضلاب شهرستان شوشتر با اعتبار 35 میلیارد تومان آغاز وعملیات اجرایی این طرح‌ها شروع شده است.

وی با اشاره به محل تامین اعتبار پروژه‌ها افزود: اعتبارات پروژه‌های فاضلاب شوشتر از محل اعتبارات خزانه اسلامی، اوراق مشارکت و صکوکی که بر اساس قانون برنامه بودجه سالیانه تامین شده است،  پرداخت می‌شود.

مدیر عامل آب و فاضلاب خوزستان با اشاره به پروژه‌های اجرایی در این شهرستان تصریح کرد: تامین اعتبار مالی سال جاری در 5 پروژه انجام می‌شود که یکی از این پروژه‌ها اجرای شبکه جمع‌آوری و انشعابات فاضلاب منطقه بلیتی و شهرک ساحلی به اعتبار 7 میلیارد و 600 میلیون تومان در حدود 13 کیلومتر شبکه است.

وی با اشار به دیگر پروژه آبفا خوزستان تصریح کرد: اجرای شبکه جمع‌آوری فاضلاب شهرک اندیشه، علم الهدا و گلالک با اعتبار 8 میلیارد و600 میلیون تومان به طول 18 کیلومتر شبکه از دیگر پروژه‌ها است.

حقیقی پور تصریح کرد: همچنین عملیات اجرایی خطوط اصلی و انتقالی فاضلاب به همراه احداث پل‌های خرپایی بر روی رودخانه گرگر با اعتبار 5 میلیارد و 600 میلیون تومان به طول بیش از 5 کیلومتر و با قطر لوله 600 میلی متر اجرایی می‌شود.

مدیرعامل آبفا خوزستان با اشاره به اجرای تلمبه‌خانه شماره 8 شوشتر گفت: اجرای تلمبه‌خانه شماره 8 در میدان شاهد شوشتر، با اعتبار 2 میلیارد و 500 میلیون تومان یکی از بزرگترین تلمبه‌خانه‌ها در سطح آب و فاضلاب خوزستان است.

وی افزود: با اجرای این تلمبه‌خانه 27 هزار متر مکعبی،  بیش از 85 درصد فاضلاب شوشتر شامل بخش مرکزی، فرهنگ شهر، کوی نیرو، کوی دانشگاه و شهرک ساحلی به تصفیه خانه بزرگ شوشتر منتقل می‌شود.

رئیس هیئت مدیره آبفا خوزستان خاطر نشان کرد: عملیات تکمیل تصفیه‌خانه فاضلاب مدول اول شامل اجرای محوطه سازی، سیستم روشنایی، آزمایشگاه، تکمیل تجهیزات الکترومیکانیکال واتوماسیون تصفیه‌خانه 24 هزار متر مکعبی است با اعتبار 11 میلیارد  تومان اجرایی  می‌شود.

وی با اشاره به روش سیستم تصفیه خانه شوشتر، سیستم تصفیه‌خانه فاضلاب شوشتر کاملا به روز بوده و از روش‌های لجن فعال و هوادهی گسترده تصفیه انجام می‌شود، گفت: با اجرای 31 کیلومتر شبکه فاضلاب وانشعابات در شوشتر امکان واگذاری 8 هزار و 500 فقره انشعاب جدید فراهم می‌شود و بیش از 25 کیلومتر شبکه قدیمی که در سال‌های گذشته اجرا شده بود، وارد مدار بهره‌برداری می‌شود.

مدیرعامل آبفا خوزستان  به تکمیل شبکه فاضلاب شهرستان شوشتر اشاره وخاطرنشان کرد: با اجرای این پروژه فاضلاب در شهرستان شوشتر امکان انتقال بیش از 90 درصد فاضلاب این شهر به تصفیه‌خانه مهیا می‌شود و با اجرای مدول دوم تصفیه خانه و اجرای شبکه فاضلاب در بافت قدیم و مناطق پراکنده، همه شهر شوشتر در یک مدت زمان 4 ساله تحت پوشش شبکه جمع‌آوری فاضلاب قرار می‌گیرد.

رئیس هیئت مدیره آبفا خوزستان خاطرنشان کرد: 45هزار نفر از خدمات ارائه شده آبفا خوزستان بعد از اجرای این پروژه‌ها بهره‌مند می‌شوند و با برنامه‌ریزی انجام شده این پروژه‌ها در سال 98 آماده بهره‌برداری می‌شوند.

منبع: ایسنا
نام:
ایمیل:
* نظر: