کد خبر: ۴۲۹۹۴
تاریخ انتشار: ۱۷:۴۴ - ۰۳ شهريور ۱۳۹۷ 25 August 2018
سوپرپایپ اینترناشنال اولین تولید کننده لوله‌هاي پنج لایه تلفيقي در خاورمیانه و پنجمین در جهان است که در سال 1376 در منطقه آزاد قشم کار خود را آغاز و تا کنون دستاوردهای بزرگی کسب کرده است.
 این شرکت که ماموریت خود را ایجاد توسعه و تحول در صنعت تاسیسات کشور از طریق ارائه راه‌حل‌های نوآورانه و کیفیت متمایز محصولات اعلام می‌کند، به‌تازگی تمدید گواهی‌نامه فنی اتحادیه اروپا ETA  را برای سیستم لوله‌کشی +2 سوپرپایپ دریافت کرده است.

بر همین اساس  با مهندس مهرداد یوسفی مدیرعامل سوپرپایپ  گفت‌وگویی داشتیم که در ادامه می آید 


•  آقای مهندس یوسفی شما ماموریت خود را ایجاد توسعه و تحول در صنعت تاسیسات اعلام کرده‌اید. نقش سوپرپایپ در این توسعه و تحول چیست؟

در 21 سال گذشته با توجه به نیازهای صنعت تاسیسات مکانیکی ساختمان، از دانش و تکنولوژی روز دنیا برای ارائه راه‌حل‌های سیستمی استفاده کردیم. راه‌حل‌هایی که باعث بالا رفتن استانداردها در صنعت تاسیسات مکانیکی شده‌اند؛ برای مثال هر کدام از سیستم‌هایی که عرضه کرده‌ایم از بست و ساپورت سوپرفیکس، لوله‌کشی فاضلابی سوپردرین، آبرسانی +2، گرمایش کفی سوپرپایپ، تا ابزار نصب تاسیسات روتنبرگر و پمپ‌های ویلو، در این ارتقای استاندارد تاثیرگذارند. مجموعه فعالیت‌های سوپرپایپ در این سال‌ها، از عرضه محصول و انتقال دانش فنی از طریق آموزش تا خدمات متفاوت، ما را در مسیر ماموریتی که برای خودمان پیش‌بینی کرده‌ایم یعنی تحول در صنعت تاسیسات، پیش برده ‌است.

• سوپرپایپ از همان سال‌های نخست دریافت گواهی‌نامه‌های ملی و بین‌المللی را در برنامه خود داشته است؟ چرا؟ 
با توجه به‌آن‌که ما منافع خود را از منافع مشتری جدا نمی‌دانیم، یکی از تعهدات اصلی ما، کیفیت است؛ به‌همین دلیل به‌طور مستمر کیفیت محصولات خود را در معرض آزمون‌های سخت ملی و بین‌المللی قرار می‌دهیم. دریافت گواهی‌نامه ها و جایزه‌های معتبر از نهادهای داخلی و خارجی، مهر تاییدی است بر کیفیت محصولات و خدمات متفاوت سوپرپایپ که اعتماد مشتریان یعنی بزرگ‌ترین سرمایه را برای ما به ارمغان آورده است. 
   شرکت سوپرپایپ نخستین و تنها شرکت غیر اروپایی دارنده گواهی‌نامه فنی اتحادیه اروپا ETA در صنعت لوله است. با توجه به شرایط سخت تحریم شرکت‌های ایرانی در سال های اخیر، چگونه موفق به دریافت این گواهی نامه شدید؟


کار ساده‌ای نیست و دشواری‌های خود را دارد. این گواهی‌نامه را در سال 2012 با اعتبار پنج ساله، گرفتیم که افتخاری برای صنعت ما بود. برای تمدید آن بازرسی و آزمون‌های پیچیده‌ای از طرف شرکت صادر کننده این گواهی‌نامه انجام شد تا موفق به تمدید و دریافت دوباره آن شدیم.

•  شرایط، قوانین و مقررات خاصی که شرکت های متقاضی دریافت گواهی‌نامه باید رعایت کنند برای شرکت سوپرپایپ دشوار نبود؟

با توجه به آن‌که کیفیت از اجزای جدا نشدنی فعالیت ماست، از الزاماتی که رعایت آن‌ها برای دریافت گواهی نامه‌های معتبر داخلی و خارجی ضروری‌است، هیچ نگرانی نداریم. آن‌چه باعث نگرانی است، شرایط غافلگیرکننده‌ای‌ست که گاه و بیگاه پیش می‌آید و انرژی و هزینه زیادی از ما صرف می‌شود تا با وضعیت جدید انطباق پیدا کنیم. هرچند سوپرپایپ همیشه سناریوهای گوناگونی برای روبه‌رو شدن با شرایط بحرانی دارد، اما می‌دانید که منابع انسانی و مالی زیادی باید به مدیریت شرایط بحرانی اختصاص دهیم که به‌طور طبیعی باید صرف اجرای برنامه‌‌های توسعه ما شود.

•دریافت این‌گونه تاییدیه‌ها چه تاثیری بر اعتماد مشتریان و در نتیجه کسب و کار شما می‌گذارد؟
اکنون مشتریان ما می‌دانند که در ایران، کالایی با کیفیت اروپایی از سوپرپایپ می‌خرند. آن‌ها به ما اعتماد دارند چون می‌دانند ماشین‌آلات، دانش فنی و لیسانس تولید را از آلمانی‌ها که صاحب صنعت برتر جهان هستند، تامین کرده‌ایم و مواد اولیه مورد استفاده ما مثل معتبرترین تولیدکنندگان جهانی این صنعت، از به‌روزترین مواد اولیه اروپایی است. دریافت گواهی‌نامه‌های معتبر بین‌المللی، نشان‌دهنده کیفیت برتر محصولات سوپرپایپ در کنار برندهای جهانی است.

•  با توجه به دریافت ETA و در صورت آماده بودن شرایط، آیا امکان صادرات به کشورهای اروپایی برای شما وجود دارد؟

تمرکز بر بازارهای خارجی از برنامه‌های مهم ماست. نگاه و هدف سوپرپایپ همیشه این بوده و هست که یک برند بین‌المللی باشد. دریافت گواهی‌نامه‌ها و تاییدیه‌های معتبر بین‌المللی، گواه رقابت کیفیت محصولات ما با کیفیت محصولات تراز اول جهانی است و سوپرپایپ در پروژه‌های بزرگی در کشورهای منطقه انتخاب اول مهندسان و پیمانکاران خارجی بوده است. بنابراین در صورت فراهم بودن شرایط، برای ما امکان حضور در بازارهای جهانی وجود دارد چون برندی شناخته شده هستیم.
•   اگر مایل هستید درباره برنامه‌های آینده سوپرپایپ توضیح دهید.

شعار ما باز هم بالاتر است. انتخاب این شعار نشان می‌دهد که به وضعیت کنونی خود وابسته و قانع نیستیم و برای فراتر رفتن تلاش می‌کنیم. برنامه‌های توسعه‌ای زیادی در دست داریم که در زمان مناسب رونمایی خواهیم کرد. با توجه به‌آن‌که رشد تولید با توجه به ایجاد اشتغال مولد، شاخص مهمی در رشد اقتصادی هر کشوری است، امیدوارم شرایط برای پیشبرد فعالیت‌های تولیدی به‌ویژه تولید صنعتی برای همه همکاران ما در کشور آسان‌تر شود.

برچسب ها: سوپر پایپ
نام:
ایمیل:
* نظر: