کد خبر: ۴۳۶۲۲
تاریخ انتشار: ۲۱:۴۰ - ۱۰ مهر ۱۳۹۷ 02 October 2018
نایب رئیس اول اتحادیه املاک استان تهران گفت: طرح دریافت مالیات از خانه‌های خالی، تأثیر چندانی در حل مشکل مسکن ندارد.
به گزارش سازه نیوز، حسام عقبایی، نایب رئیس اول اتحادیه املاک استان تهران با بیان اینکه افزایش تسهیلات خرید مسکن درشرایط اقتصادی کنونی می‌تواند به بازار مسکن کمک کند، اظهار کرد: افزایش تسهیلات مسکن زمینه ساز بالا رفتن قدرت خرید مردم و در نتیجه رونق گرفتن بازار مسکن می‌شود.

وی ادامه داد: این تسهیلات باید با نرخ پایین و با بازپرداخت طولانی مدت  همراه باشد تا متقاضیان مسکن از آن استقبال کنند.

نایب رئیس اول اتحادیه املاک استان تهران دریافت مالیات از خانه‌های خالی را آدرسی غلطی برای بهبود بازار مسکن بیان کرد و گفت: طرح دریافت مالیات از خانه‌های خالی تأثیر چندانی در  حل مشکل مسکن ندارد و دولت و مجلس باید به فکر راهکار دیگری باشد.عقبایی با اشاره به اینکه هم اکنون 2 میلیون و 500 واحد مسکونی خالی در کشور وجود دارد، گفت: با توجه به اینکه سالانه یک میلیون ازدواج در کشور صورت می‌گیرد، باید به ازای آن یک میلیون واحد مسکونی نیز ساخته شود. این در حالی است که 650 هزار واحد مسکونی خالی در استان تهران وجود دارد که حدود 450 هزار واحد از این تعداد در حاشیه شهر بدون آب، برق و راه مناسب هستند.

نایب رئیس اول اتحادیه املاک استان تهران ادامه داد: هم اکنون واحدهای خالی در تهران مربوط به واحدهای لوکس و لاکچری است که افراد متوسط و قشر ضعیف توان خرید و یا اجاره آنها را ندارند.

عقبایی راهکار اساسی بهبود وضعیت بازار مسکن را افزایش تولید، مدیریت کاهش تمام شده قیمت مسکن، پرداخت تسهیلات به دارندگان زمین بیان کرد و افزود: تولید مسکن استیجاری و پرداخت تسهیلات کاربردی و کارا در شهرهای مختلف می‌تواند بازار مسکن را از رکود خارج کند.

وی در پایان گفت: دولت باید در پرداخت تسهیلات مسکن بومی سازی کند، به طوریکه تسهیلات را در مناطق و شهرهای مختلف با توجه به میانگین قیمت مسکن، ارائه دهد.نام:
ایمیل:
* نظر: