کد خبر: ۴۳۹۱۸
تاریخ انتشار: ۱۲:۳۵ - ۲۴ مهر ۱۳۹۷ 16 October 2018
معاون بازآفرینی شهری استان خراسان رضوی جزئیات ۱۶پروژه بهره برداری شده با اعتباری بالغ بر ۲۶۰میلیارد ریال، در حاشیه شهر مقدس مشهد را تشریح کرد.
به گزارش سازه نیوز،  معاون بازآفرینی شهری استان خراسان رضوی با اشاره به افتتاح 16 پروژه بازآفرینی شهری در سکونتگاه های غیررسمی شهر مقدس مشهد با حضور وزیر راه و شهرسازی، استاندار خراسان رضوی و مدیرکل راه و شهرسازی خراسان رضوی اظهار کرد: عملیات اجرایی این پروژه ها از ابتدای سال 96 آغاز شد و در هفته گذشته با پیشرفت فیزیکی صددرصدی به بهره برداری رسید.

وی با بیان اینکه پروژه های افتتاح شده با اعتباری بالغ بر 260 میلیارد ریال به بهره برداری رسیده است، گفت: سالن ورزشی امام هادی (ع) با اعتباری بالغ بر19 هزار و 16 میلیون ریال در مساحت یکهزار و 705 مترمربع یکی از پروژه های افتتاح شده که به صورت مستقیم برای 20نفر و به صورت غیرمستقیم برای 10نفر ایجاد اشتغال کرده است.

وی بیان کرد: مرکز جامع سلامت شماره 3، با مساحت کل 915 مترمربع با سرمایه گذاری بالغ بر 10هزار میلیون ریال، از دیگر پروژه های احداث شده در شهر مقدس مشهد است که به منظور ارائه خدمات بهداشتی و درمانی در حاشیه این شهر به بهره برداری رسیده است. این پروژه برای 14نفر به طور مستقیم و نفر به طور غیرمستقیم ایجاد شغل کرده است.

اسلامی ادامه داد: از دیگر پروژه های افتتاح شده در شهر مقدس مشهد، احداث مدرسه ای با 9کلاس در دو طبقه است که فضای آموزشی مناسبی را برای دوره اول دبیرستان در مساحت یکهزار و 345مترمربع در دو طبقه  ایجاد می کند.

وی افزود: حجم سرمایه گذاری و اعتبار این پروژه 15 هزار میلیون ریال است که به صورت مستقیم برای 20نفر و به صورت غیرمستقیم برای 13نفر ایجاد شغل کرده است.

معاون بازآفرینی شهری استان خراسان رضوی با تاکید بر اینکه اعتبار پروژه های افتتاح شده از اعتبارات دولتی و به صورت اسناد خزانه اسلامی تامین شده است، گفت: نقش ستاد ملی بازآفرینی شهری پایدار در اجرای این پروژه ها تامین اعتبارات و نقش ستاد بازآفرینی شهری استان هم تهیه نقشه های اجرایی، انتخاب پیمانکار و تدوین برنامه ها بوده است.

وی از دیگر پروژهای انجام شده به ایجاد روشنایی مناسب در دو منطقه، تامین لوازم و اجرای شبکه جمع آوری فاضلاب در شهرک امام علی (ع)، تعمیرات کتابخانه شهید رجایی، تعمیرات کتابخانه دهخدا، تعویض سیم شبکه فشار متوسط هوایی بدون روکش به سیم روکش دار در 4 منطقه، اصلاح شبکه فشار ضعیف و اصلاح کابل دستک مشترکین در پهنه سیس آباد دروی در جاده قدیم قوچان و خواجه نصیر، عملیات خاکی در محدوده کشف رود و فاز 4 (محدوده پل شاهنامه و جاده کلات)، احداث پارک رسالت شرقی فاز2، ایجاد روشنایی در محدوده سیس آباد، التیمور و دروی، جمع آوری فاضلاب و تامین لوله در شهرک حجت اشاره کرد و گفت: در مجموع این پروژه ها 300هزار نفر را تحت پوشش خدماتی قرار داده و شرایط مناسبی را برای مردم منطقه های تحت پوشش خود ایجاد کرده اند.

اسلامی افزود: تاثیر اجتماعی و اقتصادی این پروژه ها، بهبود فضای ورزشی، تسریع در خدمات و دسترسی آسان به خدمات بهداشتی، مطالعه و کتابخوانی، ارتقا فرهنگی منطقه و بهسازی و اجرای شبکه فاضلاب و افزایش ماندگاری مردم در منطقه است.

معاون بازآفرینی شهری استان خراسان رضوی ادامه داد: همچنین این پروژه ها افزایش سطح سلامت، تامین روشنایی و تقویت شبکه و افزایش امنیت و ایمنی در منطقه را به دنبال دارد. 

سلامی در پایان اظهار امیدواری کرد، اعتبارات مورد نیاز برابر طرح های مدون و تعریف شده در راستای برنامه ملی بازآفرینی شهری پایدار، در زمان مناسب تامین شود و عملیات اجرایی این طرح ها در محلات مورد هدف برنامه بازآفرینی شهری در موعد مقرر به بهره برداری برسد.نام:
ایمیل:
* نظر: