کد خبر: ۴۴۷۱۲
تاریخ انتشار: ۱۸:۴۱ - ۱۳ آذر ۱۳۹۷ 04 December 2018
حجت الاسلام روحانی رئیس‌جمهوری ایران اسلامی مصوبه مرز هوایی شاهرود و بین‌المللی فرودگاه شاهرود را اعلام کرد تا ربع قرن انتظار مردم استان سمنان در این باره محقق شود.
به گزارش سازه نیوز، حسن روحانی صبح سه شنبه در بدو ورود به شاهرود در آغاز سفری دو روزه به استان سمنان با بازدید از فرودگاه شاهرود و زیر ساخت های آن، مصوبه مرزهوایی و بین‌المللی این فرودگاه را که مطالبه‌ای ۲۵ ساله برای مردم شاهرود محسوب می‌شود، ابلاغ کرد.

این مصوبه به فرودگاه شاهرود امکان می‌دهد تا به فرودگاه کارگو بدل شده و صادرات محصولات تولیدی استان سمنان از جمله میوه های سردرختی، محصولات کشاورزی تازه خوری و اقلام تولیدی را به سرعت به کشورهای خلیج فارس روسیه و ... صادر کند.

نماینده شاهرود و میامی در مجلس با ابراز خوشحالی از این مصوبه به خبرنگار مهر، گفت: این مصوبه پایانی بر ربع قرن انتظار مردمی بود که با دست خالی و با کمک های یکدیگر فرودگاه شاهرود را ۲۵ سال پیش ساختند تا در کنار مقوله کشاورزی بتوانند محصولات کشاورزی شان را صادر کنند.

سید حسن حسینی شاهرودی بابیان اینکه کارگو شدن فرودگاه شاهرود امکان صادرات بار را به خارج از کشور می دهد، تأکید کرد: این امر سبب می شود تا توسعه اقتصادی خوبی در استان سمنان و شهرستان شاهرود رقم بخورد.

روحانی در راس هیئتی برای سفر دو روزه به استان سمنان وارد شاهرود شده است.

وی در شورای اداری استان سمنان و اجلاسیه نماز نیز سخنرانی خواهد کرد.
منبع: مهر
نام:
ایمیل:
* نظر: