کد خبر: ۴۵۲۶۰
تاریخ انتشار: ۱۷:۴۱ - ۱۱ دی ۱۳۹۷ 01 January 2019
مراسم افتتاح و واگذاری ۸۰۰ واحد مسکونی به مددجویان تحت حمایت کمیته امداد سیستان و بلوچستان با حضور معاون اول رئیس جمهور برگزار شد.
به گزارش سازه نیوز،  ابراهیم بازیان مدیرکل دفتر تامین مسکن و امور مهندسی ساختمان این نهاد با بیان اینکه مقاوم‌سازی و تامین مسکن برای مددجویان تحت حمایت در صدر اولویت‌های این نهاد است، افزود: کمیته امداد در راستای ماموریت‌های خود به منظور توانمندی فرهنگی، اجتماعی و اقتصادی خانوارهای جامعه هدف به ویژه در مناطق روستایی، توجه ویژه‌ای به تامین مسکن مددجویان دارد.

وی ادامه داد: با توجه به شرایط خاص در مناطق محروم و صعب‌العبور، کمیته امداد استفاده از هم‌افزایی و همگرایی نهادها و دستگاه‌های مسئول در محرومیت‌زدایی را مورد توجه قرار داده است و در همین راستا در سال 95 تفاهم‌نامه‌ای را با سپاه پاسداران به منظور ساخت 20 هزار واحد مسکن روستایی برای مددجویان امداد منعقد کرد.

مدیرکل دفتر تامین مسکن و امور مهندسی ساختمان کمیته امداد اضافه کرد: براساس این تفاهم نامه، سپاه مجری ساخت و تامین کننده بخشی از اعتبارات مورد نیاز شد و کمیته امداد به عنوان تامین کننده مالی و معرفی کننده جامعه هدف شناخته شد.

بازیان با اشاره به اینکه فاز یک این تفاهم‌نامه در قالب ساخت 4 هزار واحد مسکونی تا دهه فجر امسال به پایان رسیده و تحویل خانوارهای تحت حمایت می‌شود، تاکید کرد: سهم استان سیستان و بلوچستان از فاز یک تفاهم‌نامه، ساخت هزار واحد مسکونی در 545 روستای این استان بوده است که امروز مراسم واگذاری 800 واحد مسکونی با حضور معاون اول رئیس‌جمهور در یکی از واحدهای احداث شده به صورت نمادین برگزار شد.

مدیرکل دفتر تامین مسکن و امور مهندسی ساختمان کمیته امداد اظهار کرد: برای ساخت هر واحد مسکونی روستایی در این پروژه بیش از 30 میلیون تومان هزینه شده که از این میزان 25 میلیون تومان توسط کمیته امداد و 5 میلیون تومان توسط سپاه تامین شده است.

بازیان افزود: میانگین مساحت واحدهای احداث شده 50 متر است و به صورت یک واحد مسکونی کامل و برخوردار از حداقل‌های مناسب برای خانوار تحت پوشش امداد طراحی شده و مبتنی بر رعایت الزامات فنی و اجرایی ساخته شده است.

وی با بیان اینکه در مجموع برای ساخت این 800 واحد مسکونی 240 میلیارد ریال هزینه شده است، ادامه داد: فاز دوم این تفاهم‌نامه با هدف ساخت 10 هزار واحد مسکونی امسال آغاز شده و با مشارکت کمیته امداد، سپاه پاسداران و بنیاد برکت در 14 استان کشور اجرا می‌شود.

به گزارش سایت خبری کمیته امداد، مدیرکل دفتر تامین مسکن و امور مهندسی ساختمان کمیته امداد اضافه کرد: براساس برنامه‌ریزی‌های انجام شده، ساخت این 10 هزار واحد مسکونی روستایی در شش ماهه اول سال 98 به پایان رسیده و به مددجویان تحویل می‌شود.

بازیان مجموع خانوارهای تحت حمایت کمیته امداد که فاقد مسکن هستند را 100 هزار خانوار اعلام کرد و گفت: مقرر شده است در برنامه ششم کمیته امداد، تامین مسکن و مقاوم‌سازی مساکن تمامی مددجویان انجام شود. بخش زیادی از این مهم با خرید و احداث مسکن و بخشی با رهن و اجاره واحدهای مناسب و مقاوم انجام خواهد شد.

وی اضافه کرد: علاوه بر این، حدود 300 هزار واحد روستایی نیازمند بازسازی، به‌سازی و مقاوم‌سازی است که در اولویت برنامه‌های کمیته امداد قرار دارد.

مدیرکل دفتر تامین مسکن و امور مهندسی ساختمان کمیته امداد تاکید کرد: اولویت کمیته امداد در تامین مسکن مددجویان مربوط به خانواده‌های 3 نفره و بالاتر است و در همین راستا 60 هزار خدمت در حوزه مسکن شامل هشت هزار مسکن شهری، 22 هزار مسکن روستایی و 30 هزار مورد تعمیر در سراسر کشور به مددجویان ارائه شده است.

شایان ذکر است، صبح امروز مراسم افتتاح و واگذاری 800 واحد مسکونی به مددجویان این نهاد که با مشارکت سپاه پاسداران و کمیته امداد احداث شده است، با حضور اسحاق جهانگیری معاون اول رئیس جمهور برگزار شد.منبع: ایسنا
نام:
ایمیل:
* نظر: