کد خبر: ۴۵۳۳۰
تاریخ انتشار: ۲۱:۰۰ - ۱۶ دی ۱۳۹۷ 06 January 2019
دکتر یوسف بزرگ‌نیا، دانش آموخته دانشکده مهندسی مکانیک دانشگاه صنعتی شریف موفق به کسب مدال ۲۰۱۹ جامعه زلزله‌شناسی آمریکا شد.
به گزارش سازه نیوز، دکتر یوسف بزرگ‌نیا، دانش آموخته دانشکده مهندسی مکانیک دانشگاه صنعتی شریف و استاد ایرانی دانشگاه کالیفرنیا در لس‌آنجلس به عنوان برنده مدال «بروس بولت» در سال 2019 انتخاب شد.

این نشان علمی توسط کنسرسیوم سیستم‌های رصد جنبش‌های قوی (COSMOS)، موسسه تحقیقات مهندسی زلزله (EERI) و جامعه زلزله‌شناسی آمریکا به این استاد نام‌آور مهندسی عمران و محیط زیست که کمک‌های شایانی در زمینه مدل‌های حرکتی زمین‌لرزه، تجزیه و تحلیل خطر لرزه و ساختار مهندسی زلزله کرده، تعلق گرفته است.

این مدال، اوایل مارس در نشست سالانه موسسه تحقیقات مهندسی زلزله در ونکوور کانادا به وی اعطا می‌شود.

بر اساس اعلام روابط عمومی دانشگاه شریف، دکتر بزرگ نیا به عنوان یک دانشمند پیشرو در زمینه مدل‌سازی و مهندسی زلزله، هدایت پروژه‌های تحقیقاتی بزرگ در زمینه توسعه مدل‌های جنبش زمین در زلزله را که برای تحلیل‌های لرزه‌ای در سراسر دنیا استفاده می‌شوند بر عهده داشته و همچنین چندین سال مدیر مرکز تحقیقات مهندسی زلزله اقیانوس آرام بوده که یک مرکز تحقیقاتی چند دانشگاهی است.

استاد بزرگ‌نیا مدرک کارشناسی خود را از دانشگاه صنعتی شریف و مدرک کارشناسی ارشد و دکتری خود را از دانشگاه برکلی دریافت کرده است. در سال 2004 دکتر بزرگ‌نیا و پروفسور Vitelmo V. Bertero یک کتاب 1100صفحه‌ای تحت عنوان «مهندسی زلزله، از مهندسی زلزله‌شناسی به مهندسی مبتنی بر عملکرد» چاپ کردند.

وی که چند سالی سردبیر همکار Bulletin of Seismological Society of America بوده، در حال حاضر سردبیر مجله مشهور مهندسی زلزله Spectra است.

دکتر بزرگ‌نیا با بیان این که شخصا، بروس بولت را الگوی خود می‌داند، دریافت مدال یادبودی به نام این دانشمند بزرگ را افتخاری بزرگ برای خود توصیف کرده است.منبع: ایسنا
نام:
ایمیل:
* نظر: