کد خبر: ۴۵۵۵۷
تاریخ انتشار: ۰۹:۳۴ - ۲۷ دی ۱۳۹۷ 17 January 2019
رشد شهر بتدريج فضاهاي سبز اطراف را كه روزگاري چشم اندازهاي روي حصارش بودند مي بلعد. با دور شدن هميشگي اغلب عناصر طبيعي از مراكز مسكوني ، وخامت وضع بهداشتي فزوني مي يابد.
*  ایمان غلامی گل سفیدی :از ميان رفتن باغات و فضاهاي سبز طبيعي در شهرها به منظور احداث فضاهاي مسكوني علاوه بركاهش فضاي سبز شهر، موجب افزايش سطح زيرپوشش محله هاي مسكوني گشته و كمبود زمين جهت احداث خدمات شهري مورد نياز را باعث گرديده است .
توسعه فيزيكي شهر در سطح افقي به سبب محدوديتهاي ناشي از موقعيت طبيعي شهر و همچنين به دليل افزايش سطح زير پوشش خدمات شهري ، در حد محدودي امكان پذير است . بنابراين محدوديتهاي توسعه فيزيكي از يك طرف و نياز به توليد مسكن در مقياس وسيع از طرف ديگر، ضرورت احداث ساختمانهاي بلند و لذا انجام تحقيقات در مورد اصول حاكم بر اين گونه ساختمانها را الزامي ساخته است .
كنترل توسعه شهر، كمبود اراضي شهري، نياز به مسكن و وجود تقاضا در بازار و … طراحان  و مجریان را وادار به طراحي و اجراي ساختمانهاي بلند مرتبه مي نمايد.
شهرستان ایذه مفتخر به وجور طراحان بسیار مسلط و ماهر میباشد که با بهره گیری از بهترین نرم افزارهای روز دنیا توانایی طراحی ساختمانهای بسیار بلند تر از آنچه ضوابط  شهرسازی در ایذه اجازه داده است را دارند .
از طرفی برای رونق و پایداری صنعت ساخت وساز و جلوگیری از فرار سرمایه از این شهرستان به شهرهای بزرگتر که سود دهی بسیار زیادتری دارند و تشویق سرمایه گزاران بومی شهرستان به ساخت و ساز در زادگاه خود که علاوه بر زیبا سازی و ایجاد سرمایه پایدار (ساختمان) باعث به چرخه در آمدن بسیاری از مشاغل وابسته به ساختمان و اشتغال جوانان این شهرستان در زادگاه خود و عدم مهاجرتهای کاری و ... لازم است تغییراتی در ضوابط  شهرسازی در مورد ارتفاع، حد اقل در خیابانهای با عرض بیش از بیست متر  صورت گیرد . 
لازم به ذکر است وزیر محترم مسکن در فرمایشات اخیر خود به این موضوع اشاره داشته اند که موجب امتنان و میباشد .
در ایذه نیز شهردار محترم که خود نیروی متخصص عمران و از جوانان با خوشفکر شهرستان میباشند مسرا و به جد پیگیر این مهم میباشند که لازم میدانم از ایشان و معاونت محترم شهرسازی و اعضای شورای اسلامی شهرمان  و فرماندار محترم و دادستان توانمند که استاد اینجانب میباشند  تشکر نمایم  و این نوید را بدهم که به زودی زود و با تلاش این مسئولین خدوم و دلسوز این مشکل مرتفع گشته و راه برای آباد سازی شهرمان هموار تر خواهد شد .
نام:
ایمیل:
* نظر: