کد خبر: ۴۵۸۵۲
تاریخ انتشار: ۱۴:۰۴ - ۲۱ بهمن ۱۳۹۷ 10 February 2019
رئیس اتحادیه فروشندگان شیشه و آینه گفت: قبل از انقلاب ایران به حدود ۷۰ درصد واردات شیشه نیاز داشت، در حالیکه پس از پیروزی انقلاب علاوه بر خودکفایی کامل، به ۴۰ درصد صادرات دست یافتیم.
به گزارش سازه نیوز، محمدعلی قنبری رئیس اتحادیه فروشندگان شیشه و آینه با اشاره به دستاوردهای صنعت شیشه در چهل سال گذشته گفت: در اوایل انقلاب اسلامی کشور ایران حدود 70 درصد نیاز به واردات شیشه داشت این در حالی است که پس از پیروزی انقلاب علاوه بر خودکفایی کامل، به 40 درصد صادرات دست یافتیم.

قنبری با اشاره به اینکه هم اکنون نیاز به واردات نداریم، اظهار کرد:  به دلیل داشتن تکنولوژی فلوت که آخرین تکنولوژی صنعت شیشه است از محصولات صادر شده ما استقبال خوبی می‌شود.

رئیس اتحادیه فروشندگان شیشه و آینه با بیان اینکه روزانه حداقل 500 هزار مترمربع شیشه در کشور تولید می‌شود، افزود: صادرات شیشه به کشور‌هایی همچون خلیج فارس، آسیای میانه، ترکیه و اروپا صورت می‌گیرد که خوشبختانه پس از انقلاب اسلامی صادرات وضعیت بهتری به خودگرفته است.

قنبری با بیان اینکه حدود 900 واحد صنفی شیشه در تهران مشغول به فعالیت است یادآورشد: خوشبختانه صنعت شیشه در کشور مشکلی ندارد و توانسته بعد از انقلاب اسلامی به دستاورد‌های مناسبی دست یابد.

رئیس اتحادیه فروشندگان شیشه و آینه گفت: این صنعت در ایران از نمونه صنایع بسیار پویا و توانمند به شمار می‌رود و امیدواریم با توسعه و رونق بتواند به پیشرفت‌های خوبی دست یابد.نام:
ایمیل:
* نظر: