کد خبر: ۴۵۹۵۸
تاریخ انتشار: ۱۳:۰۰ - ۲۹ بهمن ۱۳۹۷ 18 February 2019
عضو کمیسیون عمران مجلس گفت: به جای اختصاص بودجه هزاران میلیاردی برای افزایش سرمایه بانک های مرتبط با مسکن، می توان این اعتبارات را برای حمایت از بخش خصوصی جهت تولید مسکن هزینه کرد.
به گزارش سازه نیوز، قلی اله‌‌قلی زاده عضو کمیسیون عمران مجلس با اشاره به آینده بازار مسکن، گفت:در شرایط کنونی بازار مسکن متأثر از بخش های مختلف اقتصادی است، از این رو وضعیت اقتصادی کنونی، نوسانات قیمت به ویژه ارز، فعالیت دلالان و اعمال تحریم ها در وضعیت بازار مسکن تأثیر می گذارد.

نماینده مردم کلیبر در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: به نظر من در این شرایط افزایش تسهیلات مسکن در بهبود وضعیت بازار ملک موثر نیست، زیرا در وضعیت کنونی اقتصادی، اگر حتی چهار برابر تسهیلات کنونی، وام مسکن داده شود، تنها می توان خانه ای با قیمت سال قبل را خریداری کرد.

قطعا تا زمانی که ساختار اقتصادی کشور اصلاح نشود، نمی توان با اقداماتی مانند افزایش وام مسکن زمینه را برای بهبود بازار املاک فراهم کرد

وی تصریح کرد: قطعا تا زمانی که ساختار اقتصادی کشور اصلاح نشود، نمی توان با اقداماتی مانند افزایش وام مسکن زمینه را برای بهبود بازار املاک فراهم کرد.

قلی زاده با اشاره به لایحه بودجه سال 98 درباره اختصاص اعتبار 5 هزار میلیاردی برای افزایش سرمایه بانک مسکن، گفت: به نظر من به جای اختصاص بودجه هزاران میلیاردی برای افزایش سرمایه بانک های مرتبط با مسکن، می توان این اعتبارات را برای حمایت از بخش خصوصی جهت تولید مسکن هزینه کرد، آن زمان قطعا شاهد بهبود وضعیت بازار مسکن خواهیم بود.

این نماینده مردم در مجلس دهم گفت: البته این موضوع باید مورد توجه قرار گیرد، که مسکن سازی نباید دولتی صورت گیرد، زیرا در گذشته شاهد اجرای پروژه های دولتی مانند مسکن مهر در کشور بودیم که مشکلاتی را در این عرصه ایجاد کرد، بنابر این بهترین راه کار حمایت از بخش خصوصی برای تولید مسکن با کیفیت و ارزان است.

عضو کمیسیون عمران مجلس گفت: در شرایط کنونی دولت به دنبال اجرای پروژه مسکن ارزان است به این صورت که زمین با قیمت مناسب به پیمانکاران داده شود تا با نظارت مستقیم دولت، مساکن با قیمت مناسب به دست مصرف کنندگان برسد./منبع:خانه ملتنام:
ایمیل:
* نظر: