کد خبر: ۴۶۲۳۱
تاریخ انتشار: ۱۴:۰۰ - ۱۹ اسفند ۱۳۹۷ 10 March 2019
فرماندار ابرکوه گفت: شهرداری‌ها باید عزم جدی در صدور پروانه ساخت و ساز و جلوگیری از تخلف و ساخت و ساز غیر مجاز داشته باشند.
به گزارش سازه نیوز، محمد کاظمی‌نسب در جلسه شورای مسکن شهرستان ابرکوه با بیان اینکه حوزه عمران شهر از اصولی است که در سطر حوزه نظارت و رصد فرمانداری است، اظهار داشت: ما در همه زمینه‌ها به نهضتی برای تغییر رفتار اجتماعی نیاز داریم و باید عزم جدی در انقلاب اجتماعی، نظام مهندسی، شهرداری، فرمانداری و همه بخش‌ها به وجود بیاید.

وی با اشاره به لزوم جلوگیری از ساخت‌وساز غیر مجاز ادامه داد: با توجه به ساخت‌وسازهایی که به صورت غیرمجاز انجام می‌شود ضروری است شهرداری‌ها عزم جدی خود را در صدور پروانه ساخت‌وساز و جلوگیری از تخلف و ساخت و ساز غیر مجاز به کار گیرند . از سال جدید هر سه ماه یکبار جلسات شورای مسکن تشکیل شود و شهرداری‌ها موظف به ارائه گزارش خود در مورد ساخت و سازها خواهند بود .

فرماندار ابرکوه خاطرنشان کرد: قانون پلیس ساخت و ساز باید اجرایی شود و برای صدور پروانه های ساختمانی از همین الان شروع بکار کند. 80 درصد ساخت و ساز غیر مجاز شهری به علت عدم قاطعیت شهرداری‌ها در برخورد با تخلفات ساخت و ساز اتفاق افتاده است .

کاظمی‌نسب افزود: برخورد جدی در کمیسیون‌های تخلفات ساختمانی و صدور حکم تخریب و اخذ تاییدیه ایستگاهی و قاطعیت در کار و عزم و اراده قوی در جلوگیری از ساخت‌وسازهای غیر مجاز می‌تواند راهگشا باشد.منبع: ایلنا
نام:
ایمیل:
* نظر: