کد خبر: ۴۶۴۴۳
تاریخ انتشار: ۱۹:۴۰ - ۲۶ فروردين ۱۳۹۸ 15 April 2019
معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری مازندران گفت: بنیاد مسکن ۳۳۲ واحد مسکونی را در ۴ شهرستان سیلزده میاندورود، نکا، بهشهر و گلوگاه اعم از تخریبی و تعمیراتی در دست اقدام دارد.
به گزارش سازه نیوز، حسن خیریانپور در جلسه پیگیری و هماهنگی اقدامات ستاد بازسازی مناطق سیل‌زده مازندران اظهار کرد: مسائل بازسازی در سه محور مناطق مسکونی، کشاورزی و حوزه‌های زیربنایی با جدیت و به طور همزمان در حال پیگیری است.

وی با اشاره به این که بنیاد مسکن 332 واحد مسکونی را در 4 شهرستان میاندورود، نکا، بهشهر و گلوگاه اعم از تخریبی و تعمیراتی در دست اقدام دارد، یادآور شد: مجموعاً 708 فقره از تسهیلات 2 میلیون تومانی در این 4 شهرستان استفاده شد.

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری مازندران با اعلام این که کمیته امداد امام (ره) 142 فقره تعمیراتی و 14 فقره تخریبی در این 4 شهرستان آمار داده است، گفت: 28 فقره تخریبی و 143 واحد تعمیراتی در شهرستان‌های میاندورود، نکا، بهشهر و گلوگاه نیز از سوی بهزیستی اعلام شده است.

مهدی رازجویان، معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار مازندران نیز در این جلسه ضمن تشکر و قدردانی از تمامی دستگاه‌های دولتی، سپاه، بسیج و ارتش و گروه‌های جهادی و مردمی با اشاره به این که اقدامات صورت گرفته از سوی همه نیروهای عمل کننده در دو بحران سیل اخیر جهادی بوده است، اظهار کرد: مازندران باید در اقدامات بازسازی نیز ممتاز عمل کند.

وی با بیان این که از این پس اقدامات در راستای بازسازی مناطق سیل‌زده است، یادآور شد: با توجه به پایان توانِ تاب‌آوری این مناطق، باید همه اقدامات به بازگشت و عادی شدن کامل زندگی مردم منجر شود.

معاون عمرانی استاندار مازندران با تاکید بر این که بازسازی با حضور دستگاه‌ها در صحنه در جهت نظارت بر فرآیند انجام کار و کاستن آلام مردم باید همراه باشد، خاطرنشان کرد: در بازسازی مناطق سیل‌زده؛ پیشگیری از حوادث آینده و اقدامات بازدارنده از بروز مجدد بحران مورد توجه قرار گیرد.

رازجویان با بیان این‌که اقدامات بازسازی باید فنی، منطقی و آینده نگرانه باشد، تصریح کرد: سرعت، دقت و کیفیت در حوزه بازسازی باید محور فعالیت‌ها قرار گیرد.

وی با اشاره به این که اقتصاد مازندران، کشاورزی محور است، تاکید کرد: سردهنه‌ها و کانال‌های آب باید هرچه سریع‌تر به حالت اولیه بازگردند تا کشاورزان بتوانند زمین‌ها و باغات را احیا کنند.منبع: ایسنا
نام:
ایمیل:
* نظر: