کد خبر: ۴۶۴۹۶
تاریخ انتشار: ۱۶:۰۰ - ۳۱ فروردين ۱۳۹۸ 20 April 2019
معاون عمران روستایی بنیاد مسکن کشور با بیان این که بیش از ۲ میلیون مسکن روستایی در کشور نوسازی و مقاوم سازی شد، گفت: پیگیر خرید مصالح برای واحدهای احداثی در مناطق سیل زده هستیم.
به گزارش سازه نیوز، محمدرضا شاملو، عصر جمعه در نشست بررسی آخرین وضعیت گمیشان اظهار کرد: باید از تجارب سیل در برنامه ریزی های بعدی خود استفاده کنیم.

وی افزود: زلزله گیلان و زنجان باعث شد که تغییراتی در مقرارت فنی و مهندسی کشور ایجاد شده و آیین نامه 2800 در آن مقطع به صورت جدی اجرا شد.

شاملو ادامه داد: مقاوم سازی مسکن روستایی هم بعد از زلزله بم جدی تر پیگیری شد و از آن زمان مقاوم سازی سالانه 200 هزار مسکن را دولت مصوب و بنیاد تسهیلات پرداخت داد.

وی گفت: تا این زمان بیش از دو میلیون و 200 هزار واحد در روستاهای کشور نوسازی و مقاوم شد.

شاملو بیان کرد: در گمیشان هم به دلیل نداشتن شیب باید با تدبیر مسئولان اقداماتی در ساخت ابنیه و تأسسات عمومی و منازل مسکونی پیش بینی شود.

وی بیان کرد: اوایل دهه 70 که پیشروی آب دریا را در گلستان شاهد بودیم چند روستا جابجا شد و می توان با تمهیدات معمولی جلوی بسیاری از مشکلات را گرفت.

معاون عمران روستایی بنیاد مسکن کشور با تأکید بر رعایت مسائل ایمنی در ساخت منازل مسکونی اظهار کرد: حداقل کاری که می توان کرد این است که کف ساختمان ها را بالاتر آورد و شبکه معابر را بر همان اساس طراحی کنیم.

وی در خصوص تسهیلات توضیح داد: این وام قرض الحسنه بوده و چهار درصد سود آن کارمزد است بنابراین باید مسئولان محلی کمک کنند تا همه از این تسهیلات استفاده کنند.

شاملو تأکید کرد: در اقلام درشت ساختمانی مانند ماسه، فولاد و غیره پیگیری صورت گرفته تا بتوانیم نیازهای مردم مناطق سیل زده را تأمین کرده و هزینه این مصالح برای مردم سازندگان کاهش یابد.

وی با بیان اینکه مصوبات گلستان جزو اولین مصوبات کشور در سال جدید بود، گفت: وام ها به بانک ها ابلاغ شده و معرفی به بانک ها در حال انجام است.
منبع: مهر
نام:
ایمیل:
* نظر: