کد خبر: ۴۶۸۰۱
تاریخ انتشار: ۰۸:۰۶ - ۲۲ ارديبهشت ۱۳۹۸ 12 May 2019
استاندار خوزستان تاکید کرد:
استاندار خوزستان بر لزوم اجرای پروژه‌های بازآفرینی شهری در خوزستان از محل صندوق توسعه تاکید کرد.
 غلامرضا شریعتی در جلسه ستاد بازآفرینی شهری اظهار کرد: در گذشته فرمانداران و مدیران اطلاع چندانی در زمینه بازآفرینی شهری نداشتند و اداره‌کل راه و شهرسازی هم در این خصوص منفعلانه عمل کرده بود که در حال حاضر با حساسیت‌هایی که در این زمینه ایجاد شده مسئولان در این زمینه آگاهی لازم را کسب کرده‌اند.

استاندار خوزستان با بیان اینکه بازآفرینی شهری یک کار عمرانی با اثرگذاری اجتماعی بالا است، تصریح کرد: اگر کار عمرانی انجام نشود، نارضایتی اجتماعی را در پی دارد. همچنین باید به بافت فرسوده مراکز شهری و سکونت‌گاه‌های غیررسمی توجه شود. 

شریعتی بیان کرد: اینکه در برخی استان‌ها مشاهده می‌شود وضعیت بازآفرینی شهری سامان  یافته است به این دلیل است که مسئولین این مناطق از ظرفیت‌های دولت و قوانین بودجه سالانه استفاده کرده‌اند و این فرصت‌ها را از حالت بالقوه به صورت بالفعل درآورده‌اند و ما هم باید از این ظرفیت‌ها بهره ببریم.

استاندار خوزستان عنوان کرد: اینکه سهمیه قیر رایگان داشته باشیم اما به دلیل بروکراسی‌ها رها شده باشد و همه از وضعیت آسفالت گله‌مند باشند بسیار نگران‌کننده بود. بنابراین انتهای سال گذشته دستور داده شد اگر مسئولان قیر رایگان را دریافت نکنند با آنها همکاری نمی‌کنیم.

شریعتی ادامه داد: سال گذشته به مسئولان در این خصوص اولتیماتوم دادیم که سهمیه قیر رایگان را جذب کنند. خوشبختانه سهمیه 5 هزار و 500 تنی استان جذب شده است و مقدار باقیمانده نیز طی روزهای آینده به صورت کامل تحویل خواهد شد.

وی بیان کرد: اداره‌کل امور شهری، اداره‌کل راه و شهرسازی، فرمانداران و شهرداران نسبت به حسن استفاده و توزیع مناسب و عادلانه این قیر نظارت جدی داشته باشند که موجب رضایتمندی مردم شود.

شریعتی خاطرنشان کرد: مسئولان در سال 98 از هم‌اکنون این موضوع را فعالانه دنبال کنند و جذب سهمیه قیر سال آینده نیز جزو اولویت های آنها باشد زیرا آسفالت باکیفیت خیابان‌ها و معابر جزو مطالبات مهم مردم است. 

استاندار خوزستان گفت: فرمانداران نسبت به برگزاری ماهانه ستاد بازآفرینی شهری در سطح شهرستان‌ها متعهد باشند و جدیت به خرج دهند زیرا با تشکیل این جلسات مشکلات پروژه‌ها نیز به تدریج حل می‌شوند و اداره‌کل راه و شهرسازی نیز هر چند ماه یک بار در این رابطه گزارش تهیه کند. همچنین انتظار می‌رود پروژه‌های بازآفرینی شهری از محل صندوق توسعه در دستور کار قرار بگیرد. انتظار داریم امسال همه شهرستان‌ها در این زمینه پروژه داشته باشند.

وی تصریح کرد: در خصوص بخشنامه جدید تسهیلات بانکی نیز اطلاع‌رسانی لازم انجام و مفاد آن برای عموم تشریح شود تا شاهد یک جهش و کار جدی در زمینه رفع بافت‌های فرسوده شهری در سطح استان باشیم البته باید دغدغه میراث فرهنگی نیز در این خصوص دیده شود. 

استاندار خوزستان گفت: امیدواریم موضوع منطقه منبع آب اهواز نیز به زودی حل و فصل شود و خطر بالقوه‌ای که در این منطقه هست اصلاح و مدیریت شود. 
منبع: ایسنا
نام:
ایمیل:
* نظر: