کد خبر: ۴۶۹۸۴
تاریخ انتشار: ۱۹:۰۰ - ۳۱ ارديبهشت ۱۳۹۸ 21 May 2019
معاملات اوراق تسهیلات مسکن در حالی امروز از رونق بالایی برخوردار نبود و همین عدم استقبال منجر به کاهش مجدد قیمت این اوراق به زیر ۵۰ هزار تومان شد.
به گزارش سازه نیوز،  اوراق تسهیلات مسکن در جریان معاملات امروز بازار سرمایه با کاهش استقبال از سوی خریداران روبه رو شد. به گونه‌ای که در بیشتر نمادهای معاملاتی، تعداد برگه‌های به فروش رسیده زیر هزار برگه بود. در چند نماد محدود نیز به واسطه افزایش عرضه برگه‌های گواهی حق تقدم تسهیلات مسکن صادره در ماه‌های منتهی با سال 97 و نخستین ماه ابتدایی 98 که از تاریخ اعتبار حدوداً دو ساله برخوردار هستند، میزان فروش این برگه‌ها بیشتر بود.

این در حالی است که در هفته گذشته پس از گذشت حدود 2 ماه از سقوط قیمت‌ها به کانال 40 هزار تومانی، افزایش نرخ و بازگشت قیمت اوراق تسهیلات مسکن به کانال 50 هزار تومان را شاهد بودیم. با این حال در معاملات امروز در نماد معاملاتی تسه 9801 (اوراق تسهیلات مسکن صادره در فروردین امسال) تا نرخ 53 هزار و 400 تومان نیز به فروش رسید اما در نرخ 50 هزار و 130 تومان تثبیت شد. اوراق تسهیلات مسکن صادره در بهمن سال گذشته (تسه 9711) از دیگر نمادهایی بود که امروز رقم 53 هزار تومان را تجربه کرد اما نهایتاً با رقم 49 هزار و 527 تومان در معاملات امروز فرابورس ثبت شد.

18 نماد معاملاتی اوراق تسهیلات مسکن در جریان امروز معاملات بازار سرمایه نیز بازه 50 تا 52 هزار تومان را رقم زدند اما این خرید و فروش‌ها در پایان معاملات امروز بار دیگر به کانال 40 هزار تومانی بازگشت و در نرخ 49 هزار تومان تثبیت قیمت شد.

تعداد معاملات مسکن در ماه اردیبهشت امسال بنا به اعلام سامانه مشاوران املاک نسبت به مدت مشابه سال گذشته 47 درصد کاهش داشته است و به نظر می‌رسد همین کاهش معاملات منجر به کاهش تقاضا برای اوراق و افت دوباره قیمت شده باشد.منبع: مهر
نام:
ایمیل:
* نظر: