کد خبر: ۴۷۰۰۲
تاریخ انتشار: ۱۶:۰۰ - ۰۱ خرداد ۱۳۹۸ 22 May 2019
دبیر کانون سراسری انبوه‌سازان گفت: پرداخت تسهیلات در بازار مسکن نباید بدون پشتوانه باشد، زیرا این امر باعث بر هم ریختگی بازار می‌شود.
به گزارش سازه نیوز، فرشید پورحاجت در خصوص تاثیر افزایش تسهیلات مسکن در قدرت خرید متقاضیان بیان کرد: انبوه‌سازان در سال‌های گذشته پیشنهاد داده بودند که متناسب با قدرت نقدینگی مردم و دهک‌های مختلف جامعه تسهیلات و میزان اقساط آن‌ها مشخص و پرداخت شود، اما دولت بعد از گذشت چندین سال طرح تسهیلات خرید شناور مسکن را مطرح کرده است.

وی در ادامه افزود: افزایش تسهیلات خرید مسکن، زمینه‌ساز ایجاد تورم در بازار می‌شود، بنابراین یکی از مهم‌ترین مزایای این طرح، خارج سازی سرمایه‌های بلوک شده در بازار مسکن است.

دبیر کانون سراسری انبوه‌سازان تصریح کرد:پرداخت تسهیلات در این بازار نباید بدون پشتوانه باشد، زیرا این امر باعث بر هم ریختگی بازار مسکن می‌شود.

پور حاجت اظهار کرد: طرح تسهیلات شناور خرید مسکن پشت در‌های بسته شورای پول و اعتبار قرار دارد که امیدواریم هرچه سریع‌تر تصویب و به مرحله اجرایی برسد.

وی با اشاره به اینکه پرداخت و افزایش تسهیلات مسکن تورم‌زا است، اما باید بازار مسکن از این شرایط عبور کند تا به رونق و ثبات قیمتی برسد، گفت: هم‌اکنون واحد‌های مسکونی بسیار زیادی در بازار مسکن وجود دارد که به دلیل آنکه قدرت خرید مردم کاهش یافته است امکان عرضه آن‌ها وجود ندارد، اما طرح پرداخت تسهیلات شناور می‌تواند به این بازار کمک کند./منبع:میزاننام:
ایمیل:
* نظر: