کد خبر: ۴۷۲۲۱
تاریخ انتشار: ۱۸:۲۹ - ۱۹ خرداد ۱۳۹۸ 09 June 2019
مدیرعامل شرکت راه‌آهن گفت: از محل ماده ۱۲ قانون رفع موانع تولید رقابت‌پذیر، تا سقف ۹۰۰ میلیارد تومان اصل و سود سرمایه به سرمایه‌گذاران بخش‌خصوصی در صنعت ریلی، برگشت داده می‌شود.
به گزارش سازه نیوز ،سعید رسولی در مراسم افتتاحیه «هفتمین نمایشگاه بین‌المللی حمل‌ونقل ریلی، صنایع، تجهیزات و خدمات وابسته»، با اشاره به تشدید تحریم‌های ظالمانه علیه ایران اظهار داشت: برگزاری نمایشگاه ریلی در این برهه زمانی، نشان از عزم راه‌آهن برای عبور قدرتمندانه از تحریم‌ها دارد.

وی، مهم‌ترین اقدام انجام شده در سال جاری در بخش ریلی را امضای تفاهم‌نامه ۲۰۰۰ میلیارد تومانی برای بهره‌برداری از تبصره ۱۸ قانون بودجه، با هدف تولید واگن‌های مسافری در داخل دانست و افزود: اعتبارات این تبصره ابلاغ شده و بخش اول آن نیز، به شرکت راه‌آهن تخصیص داده شده است؛ ضمن اینکه بانک‌های عامل نیز آمادگی خود را برای پذیرش عاملیت تأمین اعتبار بخشی از اجرای طرح، اعلام کرده‌اند.

معاون وزیر راه و شهرسازی تأکید کرد: امروز قرارداد اجرایی این پروژه آغاز شده و به زودی شاهد تولید انواع واگن مسافری در داخل خواهیم بود.

رسولی گفت: امروز تفاهم‌نامه‌ای نیز با سرمایه‌گذاران در بازار سرمایه امضا می‌شود که پنجمین پروژه تأمین اعتبار طرح‌های ریلی از محل بازار سرمایه به شمار می‌رود.

وی تصریح کرد: از محل ماده ۱۲ قانون رفع موانع تولید رقابت‌پذیر، به منظور بازگشت اصل و سود سرمایه‌گذاری در هر حوزه‌ای که باعث بهره‌وری و کاهش آلایندگی می‌شود، اقداماتی انجام شده که بر اساس آن، در حمل و نقل ریلی نیز قراردادی با شرکت بهینه‌سازی مصرف سوخت امضا خواهیم کرد تا از محل این ماده قانونی، ۲۲ قرارداد سرمایه‌گذاری در بخش ریلی را اجرایی کنیم.

به گفته رسولی، ظرفیت مالی این قرارداد، ۹۰۰ میلیارد تومان است که به سرمایه‌گذاران از محل ماده ۱۲ این قانون، بازگشت داده می‌شود.

مدیرعامل شرکت راه‌آهن یادآور شد: تولید ریل ملی به مرحله عمل رسیده است؛ همچنین دو سیستم سیگنالینگ داخلی در کشور تولید شده که با عملیاتی شدن آن، ایران در فهرست ۸ کشور دارای تولید فناوری سیگنالینگ در صنعت حمل و نقل ریلی قرار گرفته است.


منبع: مهر
نام:
ایمیل:
* نظر: