کد خبر: ۴۷۲۴۸
تاریخ انتشار: ۱۲:۱۷ - ۲۱ خرداد ۱۳۹۸ 11 June 2019
عقبائی گفت: بهتر است سرمایه‌گذاران به جای مال‌سازی، ساخت واحد‌های مسکونی استیجاری را در دستور کار خود قرار دهند.
 به گزارش سازه نیوز، حسام عقبایی، نایب رئیس اول اتحادیه املاک  استان تهران با بیان اینکه سالانه باید یک میلیون تا یک میلیون و 200 هزار واحد مسکونی در کشور ساخته شود، گفت: هم اکنون این میزان در کشور زیر 300 هزار واحد است.

وی ادامه داد: تنها راهکار ساماندهی بازار مسکن به ویژه اجاره، ایجاد توازن بین عرضه و تقاضای مسکن است و با اقداماتی از جمله اخذ مالیات و یا اقدامات پلیسی نمی‌توان مانع افزایش قیمت مسکن شد.

عقبایی با اشاره به اینکه بانک‌ها سردسته سوداگران و دلالان بازار مسکن هستند، افزود: تا زمانی که بانک‌ها در حوزه مسکن ورود داشته باشند و آن‌ها را از این بازار خارج نکنیم؛ نمی‌توانیم شاهد بهبود شرایط این بازار باشیم.

نایب رئیس اول اتحادیه املاک استان تهران با بیان اینکه تنها درمان بازار اجاره مسکن ساخت مسکن استیجاری است،گفت: دولت باید با در اختیار قرار دادن اراضی رایگان به انبوه سازان آنها را ملزم به ساخت واحدهای مسکونی با سازه های پایدار کند و این واحدها را ارزان قیمت در اختیار دهک های پایین جامعه قرار دهد .

عقبایی یادآوری کرد: این واحدهای مسکونی استیجاری می تواند بعد از گذشت چند سال به صورت کامل در اختیار انبوه سازان قرار گیرد.

وی تأکید کرد: هم اکنون سقف درآمدی بسیاری از اقشارجامعه به اندازه ای نیست که بتوانند در مناطق مختلف، واحد مسکونی دلخواه خود را اجاره کنند به همین دلیل طی یکی دو سال گذشته میزان مهاجرت به مناطق پایین‌تر بسیار افزایش یافته است.

عقبایی بیان کرد: بهتر است سرمایه‌گذاران و یا انبوه‌سازان به جای مال‌سازی و یا برج سازی، ساخت واحد‌های مسکونی استیجاری را در دستور کار خود قرار دهند.

وی در پایان گفت: در ابتدا قرار بود دولت سقف قیمتی برای واحد‌های مسکونی تعیین کند، اما به دلیل وجود موانع بسیار زیاد پیش رو، طرح تعیین دامنه قیمتی را مطرح کرده که البته بعید است به مرحله اجرا برسد.


نام:
ایمیل:
* نظر: