کد خبر: ۴۷۳۹۶
تاریخ انتشار: ۲۱:۴۰ - ۰۱ تير ۱۳۹۸ 22 June 2019
معاون طرح و برنامه وزارت صنعت، معدن و تجارت گفت: با توجه به رکود در ساخت و سازها، صنعت آسانسور و پله برقی باید به سمت صادرات به ویژه به کشورهای همسایه حرکت کند که شرط موفقیت آن، ارتقای سطح استاندارد است.
به گزارش سازه نیوز به نقل از وزارت صنعت، معدن و تجارت، «سعید زرندی» در جمع انجمن‌های صنعت آسانسور و پله برقی افزود: یکی از مهمترین موضوعات وزارت صنعت در سال جاری، تعمیق ساخت داخل و توسعه صادرات به ویژه به کشورهای همسایه است.

وی گفت: قطعاتی که امکان واردات ندارند باید شناسایی شده و امکان ساخت داخل آن بررسی شود و ما از انجمن‌ها می‌خواهیم در این زمینه اقدام کنند.

معاون طرح و برنامه وزارت صنعت تاکید کرد: شورای سیاستگذاری صنعت آسانسور که در وزارتخانه فعال است می‌تواند راهگشای آینده این صنعت باشد و موانع توسعه این صنعت آن برداشته شود.

زرندی بیان داشت: رویکرد ما تقویت انجمن‌های استانی و تشکیل انجمن‌های ملی است که در این زمینه باید انجمن‌های استانی فعال‌تر عمل کنند.

وی ادامه داد: برخی صنایع مثل صنعت آسانسور، دارای واحد تولیدی مرسوم نیستند، بر این اساس برای حمایت از آنها نیازمند دستورالعملی برای این نوع صنایع به عنوان تولید بدون کارخانه هستیم تا مشکلات حقوقی و اجرایی آنها رفع شود.
نام:
ایمیل:
* نظر: