کد خبر: ۴۷۴۳۵
تاریخ انتشار: ۱۴:۳۵ - ۰۳ تير ۱۳۹۸ 24 June 2019
قیمت هر برگه تسهیلات مسکن در معاملات فرابورس ایران در حالی این روزها به کمترین نرخ خود طی چند سال اخیر رسیده که حجم و ارزش معاملات این اوراق در فرابورس نیز در ماه گذشته به ترتیب ۲۱ و ۴۲درصد کاهش یافته است.
 به گزارش سازه نیوز، افزایش چشمگیر و حباب قیمت مسکن در سال گذشته و اردیبهشت امسال در حالی این روزها به شرایط رکودی و کاهشی تبدیل شده است که به تازگی رئیس اتحادیه مشاوران املاک تهران نیز به این موضوع اشاره کرده و از کاهش 33 درصدی معاملات مسکن در تهران در خرداد امسال نسبت به ماه مشابه پارسال خبر داده است.

این در حالی است که رکود سنگین بر معاملات بازار مسکن اثر خود را بر بازار اوراق گواهی تسهیلات مسکن در فرابورس ایران نیز گذاشته است و این موضوع سبب شده تا این اوراق در قیمت‌های 30 تا 40 هزار تومان هم در این بازار خریدار نداشته باشد.

همچنین نگاهی به معاملات فرابورس ایران در خردادماه امسال نشان می‌دهد در این مدت یک میلیون و 460 هزار ورقه گواهی تسهیلات مسکن(تسه) به ارزش 718میلیارد ریال در این بازار مورد معامله قرار گرفته است که این موضوع از کاهش 21درصدی حجم و افت 42درصدی ارزش معاملات این اوراق در مقایسه با خردادماه پارسال حکایت دارد.


نام:
ایمیل:
* نظر: