کد خبر: ۴۷۴۳۶
تاریخ انتشار: ۱۵:۳۵ - ۰۳ تير ۱۳۹۸ 24 June 2019
سخنگوی کمیسیون عمران مجلس گفت: در شرایط کنونی برای افزایش ساخت و ساز در کشور و تشویق سازندگان برای تولید مسکن، باید محرک های مالی و اقتصادی جدید تعیین شود.
 به گزارش سازه نیوز، صدیف بدری سخنگوی کمیسیون عمران مجلس با ابراز نگرانی نسبت به تشدید رکود در بازار ساخت و ساز مسکن، گفت: بر اساس گزارش ها و آمارهای ارائه شده، میزان ساخت و ساز در کشور هر ماه در حال کاهش بوده و این مسئله تنها به دلیل بروز تلاطم در بازار مسکن است.

نماینده مردم اردبیل، نیر و نمین در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: متأسفانه قیمت مصالح ساختمانی و هزینه های مرتبط با ساخت و ساز روز به روز در حال افزایش است و این مسئله کار را برای اجرای پروژه های ساختمان سازی سخت کرده است.

در شرایط کنونی پیمانکار یا سازنده نمی داند که با شروع کردن یک پروژه ساختمان سازی باید چه میزان هزینه کند و این مسئله ریسک پروژه های ساخت و ساز را بالا برده است، امروز شاهدیم که بسیاری از پروژه ها به دلیل بالا رفتن قیمت ها، متوقف شده است
وی افزود: در شرایط کنونی پیمانکار یا سازنده نمی داند که با شروع کردن یک پروژه ساختمان سازی باید چه میزان هزینه کند و این مسئله ریسک پروژه های ساخت و ساز را بالا برده است، امروز شاهدیم که بسیاری از پروژه ها به دلیل بالا رفتن قیمت ها، متوقف شده است.

بدری ادامه داد: بر اساس آمارها کاهش میزان تیراژ ساخت و ساز در کشور در ماه های ابتدای سال جدید در 9 سال اخیر بی سابقه بوده است و این مسئله قطعا تبعات بسیاری را برای اقتصاد کشور به دنبال دارد.

بدری ادامه داد: یک سازنده در یک سال و نیم پیش، محصول میلگرد را کیلویی یک هزار و 600 تومان خریدار می کرد، اما در شرایط کنونی همان محصول را باید کیلویی 5 هزار تومان خریداری کند.

این نماینده مردم در مجلس دهم گفت: در شرایط کنونی برای افزایش ساخت و ساز در کشور و تشویق سازندگان برای تولید مسکن، باید محرک های مالی و اقتصادی جدید تعیین شود، از این رو دولت باید برای توسعه این مسئله نسبت به ارائه تسهیلات کم سود اقدام کند.

سخنگوی کمیسیون عمران مجلس افزود: البته دولت اخیرا نسبت به اجرای بازار تعهدی مصالح ساختمانی برای ارائه مصالح به سازندگان و دریافت هزینه به صورت قسطی اقدام کرده، اما هنوز این مسئله عملیاتی نشده است./ منبع : خانه ملت
نام:
ایمیل:
* نظر: