کد خبر: ۴۷۴۴۷
تاریخ انتشار: ۱۳:۳۵ - ۰۴ تير ۱۳۹۸ 25 June 2019
وکیلی از پوشش ۵۱ درصدی شبکه فاضلاب در شهر‌های کشور که جمعیتی بالغ‌بر ۳۲ میلیون نفر می‌شود، خبر داد.
به گزارش سازه نیوز، بهنام وکیلی گفت: در بخش شهری حدود 7 میلیون انشعاب فاضلاب، 65 هزار کیلومتر شبکه فاضلاب و 216 تصفیه‌خانه فعال در مدار بهره‌برداری است و حدود 330 شهر از تعداد کل شهر‌های ایران از تأسیسات فاضلاب برخوردارند.

مدیرکل نظارت بر بهبود روش‌های بهره‌برداری از فاضلاب شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور اظهار داشت: در کل کشور 50.8 درصد از جمعیت شهری تحت پوشش تأسیسات جمع‌آوری و تصفیه فاضلاب هستند و این آماری است که اخیرا جمع‌آوری و استحصال شده و در واقع می‌توان گفت آمار پایان سال 1397 کشور در خصوص میزان بهره‌مندی جمعیت شهری ایران از تأسیسات فاضلاب است.

وی افزود: این 50.8 درصد از جمعیت شهری ایران، جمعیتی بالغ‌بر 32 میلیون نفر از شهرنشینان را شامل می‌شود، به عبارتی حدود 32 میلیون نفر از جمعیت شهری کشور تحت پوشش شبکه و تأسیسات فاضلاب است.

مدیرکل نظارت بر بهبود روش‌های بهره‌برداری از فاضلاب شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور تصریح کرد: فاضلاب این جمعیت 32 میلیون نفری در شهر‌ها به‌صورت مستمر جمع‌آوری شده و با استفاده از خطوط لوله به تصفیه‌خانه‌های فاضلاب هدایت می‌شود، تصفیه شده و پسابی تولیدی آن برای استفاده از مصارف مختلفی تخصیص داده می‌شود.

وکیلی در خصوص پوشش فاضلاب در روستا‌های کشور گفت: سطح پوشش فاضلاب در مناطق روستایی از شهر‌ها بسیار کمتر است و زیر یک درصد از جمعیت روستایی کشور از تأسیسات فاضلاب برخوردارند.

وی افزود: در اقصی نقاط کشور در تصفیه‌خانه‌های در مدار بهره‌برداری، به‌طور مستمر فاضلاب خام انسانی به روش‌های مختلف از شیوه‌های متداول گرفته تا پیشرفته تصفیه شده و در نهایت سالانه یک میلیارد و 136 میلیون مترمکعب پساب تصفیه شده فاضلاب تولید می‌شود.


نام:
ایمیل:
* نظر: