کد خبر: ۴۷۴۵۷
تاریخ انتشار: ۱۵:۰۰ - ۰۴ تير ۱۳۹۸ 25 June 2019
رئیس سازمان نقشه‌برداری با اعلام نارضایتی از کیفیت پروژه های نقشه برداری اجرا شده از سوی بخش خصوصی گفت:‌ چارچوب نظارت سازمان نقشه‌برداری در آینده ای نزدیک رونمایی می‌شود که مطابق آن کیفیت پروژه‌های نقشه‌برداری و هیدروگرافی ارتقا می‌یابد.
به گزارش سازه نیوز، مسعود شفیعی در مراسم روز جهانی هیدروگرافی با بیان این‌که بخش مهمی از تبادلات از طریق بستر دریا انجام می‌شود، اظهار گکرد: هیدروگرافی ظرفیت‌های بالایی دارد و می‌تواند هر نوع رابطه انسان با دریا از جمله حمل‌ونقل دریایی، بهره‌برداری از دریا، مباحث زیست محیطی و... را ترسیم کند. 

وی تصریح کرد:‌ در سازان نقشه‌برداری به دنبال آن هستیم که نقشه‌برداری در تمام حوزه‌ها را بر اساس قانون انجام دهیم.

وی با اشاره به این‌که ما نظارت کارگاهی و میدانی بر قراردادهای نقشه‌برداری داشتیم،‌ادامه داد:  مدتی است در سازمان نقشه‌برداری به دنبال آن هستیم که نظارت دامنه نظارت و گستردگی آن با بیش از این باشد و فقط محدود به قرارداد کارفرما و مشاور باشد.

رئیس سازمان نقشه‌برداری   با تاکید بر این‌که باید سطح کیفی پروژه‌های نقشه‌برداری افزایش یابد، گفت: باید روی فعالیت بخش خصوصی نظارت ها به گونه ای باشد تا کیفیت را روز به روز ارتقا دهند؛‌رویه های متناقض و متعارض به حداقل برسد و کاملا بر همدیگر منطبق شود و با استاندارد ملی کار نقشه‌برداری و هیدروگرافی را انجام دهیم.

شفیعی با اشاره به رونمایی از چارچوب نظارت کیفی سازمان نقشه‌برداری در آینده ای نزدیک،‌ اظهار کرد‌:  در تمام عرصه‌ها از جمله مشاوران ذی صلاح و فعالان نقشه‌برداری شاهد ظهور و تقویت جایگاهی به نام کنترل کیفی خواهیم بود. نظارت ما بر نقشه‌برداری مبتنی بر این است که واحد کنترل کیفیت گزارش‌هایی را ارائه می کند و بر اساس پارامترها مطمئن خواهیم بود که پروژه با سطح کیفی بالایی اجرا شده است.


نام:
ایمیل:
* نظر: