کد خبر: ۴۷۶۱۹
تاریخ انتشار: ۱۳:۳۵ - ۱۷ تير ۱۳۹۸ 08 July 2019
روسیه علی‌رغم فشار تحریم های آمریکا قصد دارد ۲ جت مسافربری MC-۲۱ را بسازد.
به گزارش سازه نیوز ، روسیه قصد دارد 2 هواپیمای MC-21 دیگر به ناوگان فعلی اضافه کند و به این ترتیب در برابر موانع تولیدی که آمریکا ایجاد کرده بایستد. تحریم‌های آمریکا دسترسی روسیه را به انواع محصولات مورد نیاز برای این پروژه قطع کرده است .
به گفته یوری بوریسوف، معاون نخست وزیر روسیه یکی از هواپیماهای در حال ساخت ، به آزمایش موتور PD-14 ساخت داخل اختصاص داده شده است. کار ساخت هواپیمای MC-21 پایان یافته و یکی هم در مرحله نهایی قرار دارد .
روسیه از قبل در حال آماده شدن برای تولید منظم این هواپیمای باریک بدنه بود . قرار است اولین هواپیما در 2021 به مشتریان تحویل داده شود. شرکت دولتی یونایتد ایرکرفت روسیه ، سازنده این هواپیما تا حالا بیش از 175 سفارش را برای این هواپیما ثبت کرده است .
در این بین، کارخانه ایرکاتسک اوییشن، محل تولید این هواپیما این مدل را برای پرواز آزمایشی آماده می کند. قرار است این هواپیمای مسافربری در 2020 مجوز روسیه را بگیرد و در 2021 تأییدیه آژانس امنیت هوایی اتحادیه اروپا را دریافت کند .
جت های خانواده MC-21 پاسخ روسیه به خط تولید مکس737 باریک بدنه متعلق به هواپیماسازی آمریکایی بوئینگ هستند. دو هواپیما از این مدل اخیراً سقوطی مرگبار داشتند که باعث زمین گیر شدن این مدل در بسیاری کشورها شد و عملکرد این شرکت را در یکی از مهمترین رویدادهای هوایی دنیا یعنی نمایشگاه هوایی پاریس تحت تاثیر قرار داد .
تولید جدیدترین هواپیمای مسافربری روسیه به خاطر تحریم‌های آمریکا بر تجارت با شرکت‌های روسی با موانعی روبرو بود. آمریکا تحویل قطعاتی را که برای ساخت بال های هواپیما مورد نیاز بود ممنوع کرد. همچنین فروش قطعات تیتانیوم و تجهیزات خاص لازم برای تولید را هم معنع کرد .
ولی این تحریم‌ها نتوانست پروژه MC-21 را متوقف کند چون روسیه بر روی جایگزینی قطعات ساخت خارج کار می کند. معاون نخست وزیر روسیه تاکید کرد با این کار تولید MC-21 از نظر فنی نیازی به قطعات تحریم شده ندارد .
سومین هواپیمای آزمایشی MC-21 اولین پرواز موفق خود را در مارس انجام داد. این مدل پرواز عمومی خود را در نمایشگاه هوایی بین المللی مسکو از 27 اوت تا اول سپتامبر انجام خواهد داد .نام:
ایمیل:
* نظر: