کد خبر: ۴۷۶۶۶
تاریخ انتشار: ۰۸:۴۳ - ۲۲ تير ۱۳۹۸ 13 July 2019
به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان مسجدسلیمان جلسه مدیریت بحران شهرستان به ریاست حجت السلام والمسلمین حیدر حجتی نیا سرپرست فرمانداری و با حضور آیت الله فرحانی عضومجلس خبرگان رهبری،دکتر حاجی زاده مدیرکل مدیریت بحران استانداری خوزستان برگزار شد .
درابتدای جلسه حجت السلام والمسلمین حیدر حجتی نیا ضمن خوشامدگویی وتقدیرازنگاه ویژه مدیران ارشداستانی وکشوری به حادثه زلزله مسجدسلیمان با بیان اینکه در شهرستان بر اثر زمین لرزه به بیش از 2 هزار و 500 واحد مسکونی خسارت واردشده است اظهار داشت : منازل اسیب دیده بیشتر در مناطق بافت فرسوده میباشند که دچار ترک های عمیق شده اند  5 هزار واحد مسکونی در مناطق آلوده می باشند که باید جابجا شوند و متاسفانه فقط 500 واحد مسکونی از این منطقه جابجا شده اند که 100 واحد مسکونی نیز آماده سکونت است و درگذشته از سوی وزارت نفت 120 میلیارد تومان برای جابجایی این منازل اعتبار داده شده ولیکن متاسفانه به خوبی از آن استفاده نشدو پس از سالها مردم شریف مسجدسلیمان در بلاتکیلفی بسر میبرند و در کنار بیکاری این موارد بر مشکلات شهرستان افزوده است.  

 حجتی نیا با اشاره به مشکلات روستاهای این شهرستان گفت : بیشتر این روستاها فاقد آب شرب می باشند و با تانکر آب رسانی می شوند و  مردم مسجدسلیمان علیرغم مشکلات فراوانی که دارند در تمامی عرصه های مختلف حضوری فعال دارند
 وی افزود؛ از همه مسئولان می خواهیم برای توسعه و حل مشکلات شهرستان مسجدسلیمان ما را یاری کنند
حجتی نیا افزود:با توجه به این که بافت مسجدسلیمان فرسوده و بسیاری از منازل در پی زلزله اخیر ترک خورده و آسیب جدی دیده و این پس لرزه ها ممکن هر لحضه باعث حوادث جبران ناپذیری شود، ازهمه مسئولین بویژه دولت محترم تقاضاداریم برای این شهرستان جلسه ای ویژه برگزار کنند زیرا برای ساخت مسجدسلیمان عزم ملی و جدی نیاز است .

همچنین آیت الله فرحانی عضومجلس خبرگان رهبری  در این جلسه ضمن تقدیر از اعضای شورای هماهنگی ستاد مدیریت بحران شهرستان و استان بروز حوادث غیرمترقبه برای بشر را عبرت‌آموز خواند و اظهار کرد: همه ما موظف هستیم در هر موقعیتی مسئولیت‌های خود را به‌درستی انجام دهیم و شکی ندارم که در این حادثه همه مسئولان تمام تلاش خود را برای خدمات‌رسانی بکار گرفتند.

وی با قدردانی از تلاش و اهتمام مسئولان در خدمات‌رسانی و امدادرسانی به مناطق زلزله زده شهرستان افزود: باتوجه به شناختی که از حجت السلام والمسلمین حیدرحجتی نیا سرپرست محترم فرمانداری دارم ایشان مظهر انسجام ،الفت و پیگیری است که این نعمتی بزرگ است برای مردم مسجدسلیمان و همه مسئولین باید نگاه ویژه ای به مسجدسلیمان داشته باشند.

آیت الله فرحانی گفت: تمامی مسائل و مشکلات مردم ولایت مدار و انقلابی شهرستان را در سطح کشور منعکس خواهم نمود و همچنین پیگیر مشکلات مناطق الوده و جابجایی این منازل از وزیرمحترم نفت  خواهم بود.

مدیرکل شورای هماهنگی مدیریت بحران استان دربخش دیگری ازاین جلسه با قدردانی از خدمات ارائه‌شده توسط مسئولان استانی و شهرستانی به آسیب دیدگان زلزله اخیر در شهرستان افزود: انصافاً در این مدت که عهده دار مسئولیت مدیریت بحران استانداری خوزستان بوده ام  برای اولین بار شاهد یکی از هماهنگترین و منسجم ترین شورای های هماهنگی مدیریت بحران در شهر مسجدسلیمان بوده ام که در همان ساعات اولیه حادثه در منطقه حضور فعال داشتند و خدمات مطلوبی به مردم ارائه کردند که جای تقدیر از رئیس مدیریت بحران شهرستان واعضای این ستاد دارد

حاجی زاده با اشاره به انسجام و هماهنگی بوجود آمده در شهرستان افزود در هیچ دوره ای چنین هماهنگی و همدلی در شهرستان نبوده و الحق والانصاف حجت الاسلام حجتی نیا سرپرست محترم فرمانداری بسیار همراه و پای کار است .

حاجی زاده با تاکید  بر اهتمام جدی مسئولان برای اسکان موقت آسیب دیدگان و امدادرسانی به آن‌ها افزود:
تاکنون 500چادر از سوی هلال احمر و 270چادر و 50هزار آب بسته بندی از سوی ستاد مدیریت بحران استان، پکیچ بهداشتی  و موادغذایی از سوی شرکت نفت و سازمانهای مردم نهاد در مسجد سلیمان، بخش گلگیر و روستاهای آسیب دیده توزیع شده است.
وی افزود: در جلسه شورای مدیریت بحران مصوب شد 50خانوار که منازلشان آسیب جدی دیده است در منازل مسکن مهر یا منازل مسکونی هوانیروز مستقر شوند در غیر این صورت کانکس در اختیارشان قرار داده شود. 
حاجی زاده تاکید کرد: با هماهمگی استاندار خوزستان مجوز برای تهییه لوازم خانگی آسیب دیده صادر شده است همچنین گروه های ارزیاب نیز همچنان در حال ارزیابی منازل آسیب دیده هستند و مکاتبات لازم با وزیر کشور به منظور پرداخت خسارتها نیز انجام شده است.

لازم به ذکر است در این جلسه تعدادی از مدیران اجرایی شهرستان گزارشی از خسارات وارده و اقدامات انجام شده در ارتباط با زلزله اخیر ارائه دادند…
نام:
ایمیل:
* نظر: