کد خبر: ۴۸۰۵۰
تاریخ انتشار: ۱۵:۰۰ - ۱۶ مرداد ۱۳۹۸ 07 August 2019
استاندار تهران با بیان اینکه در حال تامین منابع برای تخریب هتل آرینا در منطقه شمیرانات هستیم، از تشکیل کمیته‌های نظارت و بازرسی برای جلوگیری از ساخت و سازهای غیرمجاز خبر داد.
به گزارش سازه نیوز، انوشیروان محسنی‌بندپی (استاندار تهران) درباره ساخت‌و سازهای غیرمجاز در منطقه لواسانات گفت: در خصوص بناها و ساختمان‌هایی که ساخته شده، قطع به یقین سازمان بازرسی و قوه قضاییه ورود پیدا کرده است.

وی ادامه داد: هم جهاد کشاورزی و هم کمیته نظارت و پایش استانداری فعال شده‌اند تا از ساخت‌وساز‌های غیرمجاز جلوگیری کنند و به جایی نرسیم که مجبور به پرداخت هزینه‌های زیاد برای تخریب شویم.

استاندار تهران خاطرنشان کرد: در حال حاضر برای تخریب هتل آرینا 2 میلیارد تومان پول لازم داریم و باید این منابع را تامین کنیم تا ساخت و ساز خلافی را که انجام داده است، تخریب کنیم. البته ما در حال تامین منابع برای تخریب آن هستیم، از اینکه 3 طبقه این هتل تخریب خواهد شد، شک نکنید.

بندپی تصریح کرد: معتقدم باید شرایطی را فراهم کنیم تا از طریق کاداستری که سازمان ثبت اسناد کشور متعهد به انجام آن شده است و همچنین از طریق تیم نظارت و بازرسی‌مان از هر گونه ساخت و ساز غیرمجاز در هرجایی که منابع شخصی و ملی باشد و قانون تغییر کاربری آن را مجاز ندانسته، جلوگیری کنیم و با تخلفات برخورد قانونی کرده و اعمال قانون کنیم.

وی یادآور شد: در حال حاضر اکیپ‌های نظارت و ارزیابی فعال شده و مصوبات تغییر کاربری در کمیسیون‌های استانداری نیز در حال بررسی است و به شهرداران تاکید کردیم که هیچگونه تغییر کاربری را نپذیرند، مگر در صورتی که در جهاد کشاورزی سیکل قانونی خود را طی کرده باشد و در غیراینصورت از ساخت‌وساز جلوگیری کنند تا ما با یک اقدام انجام شده مواجه نشویم که بعدا نیاز به حکم قضایی و تخریب داشته باشیم.


منبع: ایلنا
نام:
ایمیل:
* نظر: