کد خبر: ۴۸۰۵۶
تاریخ انتشار: ۱۷:۰۰ - ۱۶ مرداد ۱۳۹۸ 07 August 2019
میزان خرید خانه توسط خارجی ها در آمریکا ۳۶ درصد کاهش پیدا کرد.
 به گزارش سازه نیوز،  بازار مسکن آمریکا با چالش جدیدی مواجه شده است و تشدید جنگ تجاری بین چین و آمریکا در کنار سخت‌گیرانه تر شدن خروج مبالغ کلان ارزی از چین باعث تقاضای کاهش خرید خانه توسط خارجی ها در آمریکا شده است. طبق اعلام انجمن ملی املاک آمریکا، حجم معاملات مسکن توسط اتباع خارجی از نظر ارزش در مارس 2019 نسبت به مدت مشابه سال قبل 36 درصد کاهش پیدا کرده است. در مجموع اتباع خارجی 183 هزار و 100 واحد مسکن به ارزش کلی 77.9 میلیارد دلار خریداری کرده اند که این رقم سال گذشته 121 میلیارد دلار بود.

به طور متوسط اتباع خارجی برای خرید مسکن درامریکا 280 هزار و 600 دلار هزینه کرده اند که این رقم بالاتر از متوسط 259 هزار و 600 دلاری خرید خانه درآمریکا است.

لاورنس یان، کارشناس مسکن آمریکا گفت: فاکتورهای متعددی در این روند موثر بوده اند: کاهش رشد اقتصادی کشورهای جهان، سخت‌گیرانه تر شدن خروج ارز در چین و تقویت ارزش دلار نسبت به سال قبل در بازارهای جهانی از جمله عواملی هستند که خریداران خارجی را عقب رانده اند.

چینی‌ها برای هفتمین سال متوالی رکورددار خرید خانه در آمریکا بوده اند: 13.4 میلیارد دلار ارز توسط خریداران مسکن چینی به اقتصاد آمریکا تزریق شده است که در این بین، ایالت کالیفرنیا بیش از هر ایالت دیگری مقصد چینی‌ها بوده است.

کری لا، مدیر املاک "جوای" گفت: می تانیم شاهد اثرگذاری ترامپ در بخش مسکن باشیم. سخت گیری ها برای صدور ویزای چینی ها بیشتر شده است و صد البته مساله تعرفه‌ها نیز هست. ترامپ برخی از دلایل اصلی چینی ها برای ورود به آمریکا از جمله تحصیل  و تجارت را هدف گرفته است.

پس از چینی‌ها، کانادایی‌ها با خرید 8 میلیارد دلار خانه در رده دوم قرار دارند و هندی‌ها با 6.9 میلیارد دلار، انگلیسی‌ها با 3.8 میلیارد دلار و مکزیکی‌ها با 2.3 میلیارد دلار در رده‌های بعدی قرار گرفته اند.


منبع: ایسنا
نام:
ایمیل:
* نظر: