کد خبر: ۴۸۰۶۷
تاریخ انتشار: ۱۱:۴۹ - ۲۰ مرداد ۱۳۹۸ 11 August 2019
محمود بدلی بیان کرد: همچنین ۳۸۰ روستا در آذربایجان‌غربی شناسایی شده که نیازمند ایمن‌سازی است.
 به گزارش سازه نیوز، وی اضافه کرد: در صورت تخصیص اعتبار لازم، بنیاد مسکن عملیات ایمن‌سازی در روستاهای باقی‌مانده را نیز اجرایی می‌کند.

وی با اشاره به جابجایی روستاهای در معرض خطر اظهار داشت: تاکنون 23 روستای در معرض خطر به دلیل قرارگیری در مسیل در آذربایجان‌غربی جابجا شده است.

مدیرکل بنیاد مسکن آذربایجان‌غربی ادامه داد: ساخت مسکن ایمن از دیگر راهکارهای مقابله با سوانح است و باید با تشویق روستاییان و ترویج ایمن‌سازی در روستاها این امر را گسترش دهیم.

بدلی با اشاره به اینکه در راستای تشویق روستاییان تسهیلات مقاوم سازی و بهسازی مسکن‌های روستایی به 400 میلیون ریال افزایش یافته‌است، اضافه کرد: پیش از این سقف تسهیلات پرداختی به مساکن روستایی 250 میلیون ریال بود که این رقم 150 میلیون ریال بیشتر شده‌است.

در مجموع 2 هزار و 725 روستای دارای سکنه در آذربایجان غربی وجود دارد که 2 هزار و 200 روستا از آنها بالای 20 خانوار بوده و نقشه طرح هادی در همه این روستاها اجرا شده است؛ طرح هادی روستایی با هدف ایجاد تسهیلات لازم جهت بهبود مسکن روستاییان، هدایت فیزیکی روستاها و تامین عادلانه امکانات انجام می‌گیرد.

پایه چنین طرح‌هایی در کشور از سال 1362 هجری شمسی و تحت عنوان روان بخشی روستاها در یکی از نقاط روستایی شهرستان شهرکرد و توسط وزیر مسکن و شهرسازی وقت به اجرا گذاشته شد و در سال‌های بعد به خصوص از سال 1366 هجری شمسی توسط بنیاد مسکن انقلاب اسلامی با جدیت تمام پیگیری شد، تجدید حیات و هدایت روستاها از ابعاد کالبدی، اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی از جمله اهداف مورد نظر در طرح‌های مذکور است.


منبع: ایرنا
نام:
ایمیل:
* نظر: