کد خبر: ۴۸۰۷۸
تاریخ انتشار: ۱۶:۴۰ - ۲۰ مرداد ۱۳۹۸ 11 August 2019
پویش مردمی «سرپناه شو» برای مطالبه اقدامات فوری در بخش مسکن از جمله تعیین تکلیف هرچه سریعتر مالیات بر عایدی مسکن به راه افتاد.
به گزارش سازه نیوز ، افزایش قیمت و نوسانات شدید دائمی مسکن، گویای وجود احتکار و سوداگری در این بازار است. کارشناسان با توجه به شرایط و تجربه سایر کشورها، استفاده از ابزار مالیاتی علی الخصوص مالیات بر عایدی سرمایه و مالیات بر خانه های خالی را مناسب ترین ابزار برای مواجهه با این شرایط می دانند.

متاسفانه چندین سال است که تصویب و اجرای این قوانین در مسیر بین مجلس و دولت پاسکاری می شود و در آخرین اتفاق، دولت پس از 8 ماه متوقف کردن روند بررسی طرح در مجلس، ارسال لایحه را به پایان امسال موکول کرد که به معنای عدم پیشبرد موضوع در دوره فعالیت مجلس فعلی و حتی دولت دوازدهم است.

در این شرایط جمعی از دانشجویان و مجموعه های مردمی، پویش #سرپناه_شو را برای پیگیری انجام اقدامات فوری در بخش مسکن با جمع آوری امضا برای ارسال نامه ای خطاب به نمایندگان مجلس شورای اسلامی جهت سرعت بخشیدن به تصویب این طرح و حمایت از طراحان به راه انداخته اند.

برای مطالعه متن نامه و پیوستن به پویش، می توانید به صفحهSARPANAHSHO.IR  و یا شناسه @SARPANAHSHO در شبکه های اجتماعی مراجعه نمایید.


منبع: مهر
نام:
ایمیل:
* نظر: