کد خبر: ۴۸۰۸۷
تاریخ انتشار: ۱۱:۲۸ - ۲۲ مرداد ۱۳۹۸ 13 August 2019
عضو کمیسیون عمران با بیان اینکه ثبات کنونی بازار مسکن موقتی است، گفت: با افزایش حداکثری قیمت مسکن و کاهش جذابیت بازار مسکن برای سرمایه گذاری، افراد برای سود بیشتر به دنبال انتقال سرمایه خود به بازارهای دیگر از جمله بازار بورس هستند.
به گزارش سازه نیوز، مجید کیانپور عضو کمیسیون عمران مجلس با انتقاد از فعالیت دلالان و سوداگران در بازار مسکن، گفت: بر اساس گزارش‌های ارائه شده، در سه سال اخیر حدود دو سوم معاملات مسکن توسط دلالان و افرادی که به دنبال سرمایه‌گذاری بوده‌اند، صورت گرفته و تنها حدود یک سوم توسط مصرف‌کنندگان واقعی انجام شده است.

هجوم سرمایه‌گذاران به بازار خرید و فروش مسکن در سایه خلاء قانون مالیات بر عایدی سرمایه
نماینده مردم دورود و ازنا در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: متأسفانه در سال‌های گذشته به دلیل نبود سیاست‌های نظارتی در بازار مسکن، مردم برای حفظ سرمایه خود، اقدام به سرمایه گذاری در این بازار و خرید مساکن متعدد می کردند، که این مسئله موجب شد که عملا میزان تقاضا برای خرید افزایش یافته و در پی آن به دلیل کمبود عرضه، قیمت ها بالا رود.

وی گفت: در شرایط کنونی به نظر می‌رسد با افزایش حداکثری قیمت مسکن و کاهش جذابیت بازار مسکن برای سرمایه گذاری، افراد برای سود بیشتر به دنبال انتقال سرمایه خود به بازارهای دیگر از جمله بازار بورس هستند.

ضرورت تصویب و اجرای قانون مالیات بر عایدی سرمایه
این نماینده مردم در مجلس دهم، بر ضرورت تصویب و اجرای قانون مالیات بر عایدی سرمایه تأکید کرد و گفت: قطعا اگر قانونی برای نظارت مالیاتی بر معاملات مسکن وجود داشت، ما شاهد افزایش چندبرابری قیمت مسکن نبودیم.

عضو کمیسیون عمران مجلس ادامه داد: به نظر من ثبات کنونی بازار مسکن موقتی است و دولت و مجلس باید با اعمال نظارت‌های مالیاتی، راه را برای فعالیت سوداگران مسدود کند تا در آینده شاهد افزایش چند برابری قیمت ها نباشیم./ منبع: خانه ملت
نام:
ایمیل:
* نظر: