کد خبر: ۴۸۱۹۷
تاریخ انتشار: ۱۲:۱۴ - ۳۰ مرداد ۱۳۹۸ 21 August 2019
رئیس کمیسیون عمران مجلس با اشاره به تکلیف مجلس به وزارت راه و شهرسازی برای انتقال جابه‌جایی بار از جاده‌ها به خطوط ریلی بیان کرد: متأسفانه وزارت راه و شهرسازی و راه‌آهن جمهوری اسلامی در این زمینه کوتاهی داشته‌اند؛ در حالی که جابه‌جایی بار از طریق خطوط ریلی هم از لحاظ هزینه تمام شده و هم از لحاظ کیفیت به صرفه‌تر خواهد بود.
 به گزارش سازه نیوز، محمدرضا رضایی کوچی با اشاره به جلسه کمیسیون عمران مجلس بیان کرد: مجلس نسبت به عملکرد وزارت راه و شهرسازی در حوزه توجه به حمل بار توسط شبکه ریلی انتقاد دارد. مطابق برنامه ششم توسعه، وزارت راه مکلف است تا پایان برنامه حداقل 30 درصد بار در کشور را از طریق شبکه ریلی جابه‌جا کند.

وی در ادامه اظهار کرد: تا به امروز تنها حدود 15 درصد از این امر محقق شده و فاصله زیادی تا 30 درصد دارد. متأسفانه وزارت راه و شهرسازی و راه‌آهن جمهوری اسلامی نتوانست مقدمات زیرساخت‌های لازم برای حمل بار در خطوط ریلی را فراهم کند.

رئیس کمیسیون عمران مجلس در ادامه تصریح کرد: کمیسیون عمران جلسه‌ای را با حضور مدیران راه‌آهن برگزار کرد و تذکرات لازم را داد. باید تلاش شود تا جابه‌جایی از جاده‌ها به خطوط ریلی منتقل شود چرا که جاده‌های کشور توانایی انتقال این حجم از بار را ندارد و تلفات و هزینه سنگینی نیز بر جای می‌گذارد.

وی در پایان گفت: راه‌آهن و وزارت راه و شهرسازی باید در سیاست‌های خود تجدید نظر کند چرا که انتقال حمل و نقل بار از جاده‌ها به خطوط ریلی هم از لحاظ هزینه تمام شده و هم از لحاظ کیفیت بسیار به صرفه‌تر است.


منبع: ایسنا
نام:
ایمیل:
* نظر: