کد خبر: ۴۸۲۲۶
تاریخ انتشار: ۱۴:۳۵ - ۰۲ شهريور ۱۳۹۸ 24 August 2019
مدیر عامل شرکت عمران شهر جدید فولادشهر گفت: اجرای برنامه اقدام ملی تولید و عرضه مسکن تاثیر بسزایی در رونق شهرهای جدید همچون فولادشهر دارد، ۱۹ هزار واحد مسکونی در سه سال در این شهر احداث و به متقاضیان تحویل خواهد شد.
 به گزارش سازه نیوز، حمید رضا شیروانی اظهار کرد: وزارت راه و شهرسازی در قالب برنامه اقدام ملی تولید و عرضه مسکن، احداث 400 هزار واحد مسکونی را در دستور کار قرار داده است که نیمی از واحدهایی که در قالب این برنامه احداث می‌شود به شیوه مشارکت با انبوه‌سازان و در شهرهای جدید است.

وی با بیان اینکه شهر فولادشهر همزمان با تاسیس کارخانه ذوب‌آهن با هدف اسکان کارکنان این مجموعه صنعتی بنا شده است، عنوان کرد: با توجه به رشد جمعیت در استان اصفهان در سال 1385 ساخت 32 هزار واحد مسکونی در فولادشهر اجرا شد.

مدیر عامل شرکت عمران شهر جدید فولادشهر با بیان اینکه پرونده مسکن مهر بدون متقاضی در سال گذشته در این شهر بسته شده است، خاطرنشان کرد: اجرای برنامه اقدام ملی تولید و عرضه مسکن تاثیر بسزایی در رونق شهرهای جدید همچون فولادشهر دارد، 19 هزار واحد مسکونی در سه سال در این شهر احداث و به متقاضیان تحویل خواهد شد.

شیروانی تصریح کرد: از 19 هزار واحد مسکونی که در قالب برنامه اقدام ملی تولید و عرضه مسکن احداث خواهد شد، یک‌هزار واحد همراه با تاسیسات زیربنایی و روبنایی توسط شرکت سهامی ذوب‌آهن برای پرسنل متقاضی این شرکت در زمینی به مساحت 14 هکتار و با اعتباری بیش از چهار هزار میلیارد ریال در مدت زمان سه سال با مشارکت شرکت عمران شهر جدید فولادشهر احداث خواهد شد.

وی اضافه کرد: همزمان با آغاز عملیات اجرایی ساخت واحدهای مسکونی ایجاد فضای سبز، محوطه‌سازی، احداث فضاهای آموزشی، ورزشی، خدماتی و بهداشتی و درمانی نیز آغاز خواهد شد، البته ساخت مجموعه‌های خدماتی مورد نیاز هزار واحد مسکونی که با مشارکت شرکت سهامی ذوب‌آهن ساخته خواهد شد در تعهد این شهرکت است.

مدیر عامل شرکت عمران شهر جدید فولادشهر با بیان اینکه از 63 هزار واحد مسکونی سهمیه این شهر 31 هزار واحد ساخته شده است، یادآور شد: بیش از 90 درصد پروژه مسکن مهر این شهر در محله‌های فرهنگ و ایثار جانمایی شده که از این تعداد 13 هزار و 500 واحد در محله ایثار در قالب تعاونی‌های مسکن و مابقی در محله فرهنگ احداث شده است.

شیروانی از بسته شدن پرونده پروژه مسکن مهر فولادشهر تا پایان سال جاری خبر داد و عنوان کرد: از 31 هزار واحد مسکن مهر فولادشهر حدود یک‌هزار و 500 واحد باقی‌مانده است که از این تعداد یک‌هزار واحد در هفته دولت و مابقی این واحدها تا پایان سال تکمیل و به متقاضیان تحویل خواهد شد./ منبع: ایمنا


نام:
ایمیل:
* نظر: