کد خبر: ۴۸۲۵۲
تاریخ انتشار: ۱۴:۳۵ - ۰۳ شهريور ۱۳۹۸ 25 August 2019
مدیرعامل شرکت راه‌آهن با بیان اینکه در گذشته تفاهم‌نامه‌ای برای تولید ۶ هزار دستگاه واگن با روسیه داشتیم، گفت: به دلیل مشکلات ارزی و مسائل تحریم، این پروژه متوقف شد.
 به گزارش سازه نیوز، سعید رسولی امروز در حاشیه نشست خبری به مناسبت هفته دولت در جمع خبرنگاران درباره احداث خط آهن رشت - آستارا اظهار داشت:‌ این برعهده شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل و نقل کشور است.

وی ادامه داد: طبق تفاهم و مشارکت قرارگاه خاتم، دولت و طرف آذری، قرارگاه تجهیز کارگاه را انجام داده است و قطعه اول پروژه برای آماده‌سازی برای اجرا است.

* تجهیز ساختمان شرکت قطارهای حومه‌ای

وی بیان کرد: شرکت قطارهای حومه‌ای راه‌آهن براساس مصوبه مجلس تشکیل می‌شود.

وی گفت: در حوزه ساخت خطوط و توسعه ناوگان، این موارد به شرکت محول می‌شود.

مدیرعامل شرکت راه‌آهن با بیان اینکه اساسنامه شرکت قطارهای حومه‌ای مصوب شده است، گفت:‌ساختمان این شرکت در حال تجهیز است و به زودی تکمیل می‌شود.

* توقف پروژه تولید 6 هزار واگن به صورت مشترک با روس‌ها

رسولی بیان کرد: در گذشته تفاهم‌نامه برای تولید 6 هزار دستگاه وجود داشت، این تفاهم‌نامه آن زمان با مقاومت‌هایی مواجه شد، در آن زمان راه‌آهن ایران و روسیه مذاکراتی داشتند و مقرر شد 1100 دستگاه از این واگن‌ها به صورت کامل در روسیه و 4 هزار و 900 دستگاه با مشارکت تولیدکننده داخل تولید شود.

وی اضافه کرد: پس از تحریم‌ها و مشکلات ارزی، از آن منظر که بازپرداخت اقساط ارزی بود و تبدیل درآمد ریالی به ارزی، این پروژه متوقف شد.


منبع: فارس
نام:
ایمیل:
* نظر: