کد خبر: ۴۸۳۵۴
تاریخ انتشار: ۱۲:۱۴ - ۱۲ شهريور ۱۳۹۸ 03 September 2019
مدیر کل برنامه ریزی و تحقیقات مسکن شهری بنیاد مسکن گفت: استان کرمان به عنوان شهر پایلوت ثبت نام از متقاضیان طرح اقدام ملی تولید مسکن را آغاز کرده بود که تا به امروز بیش از ۴ هزار و ۳۰۵ نفر در این سامانه ثبت نام کرده‌اند.
به گزارش سازه نیوز، اباذر جابری مدیر کل برنامه ریزی و تحقیقات مسکن شهری بنیاد مسکن  با بیان اینکه ثبت نام متقاضیان طرح اقدام ملی تولید مسکن در استان کرمان از 6 شهریور امسال  ساعت 8 صبح در سامانه "آباد" آغاز شد، گفت: متقاضیان در  روز اول می‌توانستند در این سامانه جهت ساخت و تولید مسکن ثبت نام کنند، ولی به دلیل استقبال زیاد متقاضیان، درخواست تمدید آن ارائه که خوشبختانه امروز  با آن موافقت شد.

او با بیان اینکه ثبت نام متقاضیان طرح ملی تولید مسکن در 70 شهر زیر 100 هزار نفر استان کرمان، به جز شهر کرمان صورت گرفته، گفت: ثبت نام متقاضیان به اوج خود رسیده؛ به طوری که تا ساعت 14 و 30 دقیقه دهم شهریور حدود 4 هزار و 305 نفر ثبت نام کرده اند.

جابری اظهار کرد: سهمیه استان کرمان از 100 هزار سهمیه 2 هزار واحد بوده که بعد از پایش تمامی ثبت نام کنندگان، 2 هزار نفر می‌توانند در این طرح حضور داشته باشند.

مدیر کل برنامه ریزی و تحقیقات مسکن شهری بنیاد مسکن با اشاره به اینکه متقاضیان باید دارای سه شرط از جمله فاقد مسکن باشند، متاهل و یا سرپرست خانوار باشند و سابقه سکونت در محل و یا استان را داشته باشند.

او با بیان اینکه بعد از ثبت نام متقاضیان در 2 دسته قرار می‌گیرند، از جمله 20 درصد از آن‌ها جزو متقاضیان دارای زمین و 80 درصد از آن‌ها جزو متقاضیان فاقد زمین محسوب می‌شوند.

جابری اظهار کرد: بعد از استان کرمان 10 استان دیگر در فاز بعدی برای ثبت نام اعلام می‌شود و بعد از آن ثبت نام استان‌های باقیمانده آغاز می‌شود.

مدیر کل برنامه ریزی و تحقیقات مسکن شهری بنیاد مسکن توضیح داد: سهمیه بنیاد مسکن از ساخت 400 هزار واحد مسکونی طرح اقدام ملی تولید مسکن 10 هزار واحد بوده که استان کرمان به عنوان پایلوت ثبت نام از متقاضیان خود را آغاز کرده است.

او درباره تسهیلات متقاضیان هم گفت: ممکن است برخی از متقاضیان فاقد مسکن بوده، ولی دارای زمین باشند؛ که این افراد خود مالک محسوب می‌شوند در نتیجه می‌توانند تسهیلات 75 میلیون تومانی به مدت 2 سال دوره مشارکت ساخت و با بازپرداخت 12 سال قسط و نرخ سود 18 درصد دریافت کنند؛ البته در تلاش هستیم که نرخ سود این تسهیلات را کاهش دهیم.


نام:
ایمیل:
* نظر: