کد خبر: ۴۸۳۵۹
تاریخ انتشار: ۱۴:۳۵ - ۱۲ شهريور ۱۳۹۸ 03 September 2019
معاون وزیر راه و شهرسازی گفت: از محل منابع مختلف بودجه امسال برای توسعه زیرساخت های حمل و نقل کشور حدود ۴۴ هزار میلیارد ریال اعتبار اختصاص یافته که تاکنون ۷۰ درصد این میزان از محل اسناد خزانه‌ای تخصیص داده شده است.
 به گزارش سازه نیوز، خیرالله خادمی  با بیان اینکه امسال برای اولین بار از 70 درصد اعتبارات مصوب بخش راه در 6 ماهه اول سال تخصیص داده میشود، اظهار داشت: 44 هزار میلیارد ریال اعتبار مصوب این بخش برای اتمام طرح های اولویت دار، مصوبات سفرهای رئیس جمهوری و همچنین فعال نگه داشتن طرح‌های در دست اجرا هزینه می شود.

وی با اشاره به اینکه اینکه وزارت راه و شهرسازی در یک برنامه بلند مدت به دنبال رساندن طول آزادراه های کشور به 10 هزار کیلومتر است، افزود: در حال حاضر حدود 2 هزار و 400 کیلومتر شبکه آزادراهی در کشور وجود دارد و زیر بار ترافیک است.

مدیرعامل شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل ‌و نقل کشور گفت: وزارت راه و شهرسازی هم اکنون در این بخش یک هزار و 160 کیلومتر آزاد راه جدید در دست اجرا  دارد که انتظار می رود با یک برنامه منسجم تا پایان سال پنج آزاد راه به طول 380 کیلومتر از این میزان را به اتمام برسانیم.

خادمی اضافه کرد: شبکه بزرگراهی کشور نیز هم اکنون حدود 17 هزار کیلومتر است که باید در یک برنامه 10 ساله کل راه‌های شریانی کشور را به آزادراه یا به بزرگراه تبدیل کرد که این میزان نیازمند برنامه ریزی برای حدود 15 هزار کیلومتر راه جدید است.

وی یادآور شد: در این راستا در بخش بزرگراهی هفت هزار و 500 کیلومتر برنامه در حال اجرا داریم که سالانه حدود یک هزار تا یک هزار و 200 کیلومتر از این‌ طرح ها احداث و زیر بار ترافیک می رود.

معاون وزیر راه و شهرسازی در خصوص طرحهای در دست اجرای راه آهن نیز گفت: هم اکنون چهار هزار کیلومتر طرح راه آهن در حال اجراست که انتظار می رود 2 طرح به طول 270 کیلومتر شامل راه آهن میانه به بستان آباد آذربایجان شرقی و راه آهن بین المللی ایران - افغانستان تکمیل و تحویل داده شود.

خادمی معاون وزیر راه و شهرسازی و مدیرعامل شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل ‌و نقل کشور روز دوشنبه به منظور بازدید از طرح های حوزه راه کردستان شامل قطعات مختلف کریدور شمال - جنوب کشور (مسیر سنندج - کامیاران و سنندج دیواندره) راه آهن سنندج - همدان و طرح چهار خطه کردن جاده گردنه صلوات آباد محور سنندج - همدان به این استان سفر کرده است.


منبع: ایرنا
نام:
ایمیل:
* نظر: