کد خبر: ۴۸۳۶۴
تاریخ انتشار: ۱۷:۴۱ - ۱۲ شهريور ۱۳۹۸ 03 September 2019
مدیرعامل گروه سرمایه گذاری مسکن می‌گوید در حوزه تقاضای سوداگری مسکن به نظر می‌رسد شرایط برای ورود سوداگران مهیا نیست و انگیزه ای برای تقاضای سوداگری دیده نمی‌شود.
 به گزارش سازه نیوز، روزبه ظهیری با تحلیل بازار مسکن گفت: افزایش قیمتی که در مسکن اتفاق افتاده است اگر مولفه‌های اقتصادی را بررسی کنیم مشاهده می‌کنیم افزایش قیمت فقط به ماهیت کالای مسکن بر نمی گردد. وی افزود: ما با شاخصی به نام تورم عمومی مواجه هستیم که بررسی روند حرکتی آن نشان می دهد تورم عمومی با تورم مسکن تقریبا برابر است که این هم به دلیل ویژگی مسکن است.

مدیرعامل گروه سرمایه‌گذاری مسکن با بیان اینکه تورم در کالاهای مصرفی، سالانه تاثیرگذار است اما در مورد کالاهای سرمایه‌ای مانند مسکن تورم سالانه تاثیر خود را نمی‌گذارد، تاکید کرد: از سال 92 که مسکن وارد رکود شد تا سال 96 تقریبا افزایش قیمتی در مسکن نداشتیم و به یکباره این تورم جمع شد و در سال 97 خود را نشان داد.

مدیرعامل گروه سرمایه گذاری مسکن گفت: بنابراین اگر قیمت مسکن حباب داشته باشد و ارزش روز آن نسبت به ارزش واقعی آن بیشتر باشد قطعا کاهش قیمت خواهیم داشت.

وی تاکید کرد: موضوع مشخص و مشهود این است که بازار وارد یک رکودی به لحاظ تقاضا شده است؛ تقاضا در بازار همیشه از دو جنس تقاضای مصرفی و سوداگری است. برای تقاضای سوداگری به نظر می رسد شرایط برای ورود سوداگران مهیا نیست و انگیزه ای برای تقاضای سوداگری دیده نمی شود اما برای تقاضای مصرفی پیشنهاد ما این است که متقاضیان واقعی خرید را انجام دهند.

وی گفت: با این حال با توجه به عدم وجود شرایط برای تقاضای سوداگری، فرصت برای قشر مصرف‌کننده فراهم می‌شود./ منبع:هیبنا
نام:
ایمیل:
* نظر: