کد خبر: ۴۸۳۶۵
تاریخ انتشار: ۱۸:۰۰ - ۱۲ شهريور ۱۳۹۸ 03 September 2019
نشست مشترک نیرو‌های مسلح و وزارت راه باهدف اجرای تأمین ۱۰۰ هزار واحد مسکونی با حضور وزرای دفاع و راه برگزار شد
به گزارش سازه نیوز به نقل از روابط عمومی وزارت دفاع، امیر سرتیپ حاتمی وزیر دفاع و پشتیبانی نیرو‌های مسلح در این همایش که در سالن شهدای ساصد وزارت دفاع برگزار شد، با تسلیت ایام سوگواری سید و سالار شهیدان حضرت اباعبدالله الحسین (ع) و با قدردانی از تمامی کسانی که در وزارتخانه‌های دفاع و راه وشهرسازی و مجموعه نیرو‌های مسلح برای ساماندهی و تامین موضوع "مسکن" در حال تلاش هستند اظهار داشت: موضوع مسکن را از هرمنظر که به آن نگاه کنیم بسیار موضوع مهم و قابل توجه است.

امیر حاتمی با اشاره به جلسه اخیری که هیئت دولت در محضر مبارک رهبر انقلاب اسلامی حضور داشت، خاطرنشان کرد: مقام معظم رهبری (مدظله العالی) اولین موضوع مهم در حوزه ملی را اقتصاد عنوان کردند که موضوع مسکن به عنوان پیشران بخش "اقتصاد" از مهمترین موضوع‌های مورد توجه ایشان بود.
وزیر دفاع با بیان اینکه نیروی انسانی عنصر اصلی تولید قدرت بازدارنگی است، گفت: از منظر نگاه دستگاهی اهمیت موضوع" مسکن" برای وزارتخانه‌های دفاع و راه وشهرسازی قابل چشم پوشی نیست و ما رسالت خود می‌دانیم برای نیرویی که در راه استقلال، عزت و افتخار جمهوری اسلامی ایران جان خود را در طبق اخلاص گذاشته است، این اطمینان را بدهیم که دغدغه معیشت و به ویژه مسکن را برای وی مرتفع کنیم.
امیر حاتمی با بیان اینکه امروز در حوزه " درمان " خدمات قابل قبولی به نیرو‌های مسلح ارائه می‌شود، گفت: اگر از منظر فردی به موضوع "مسکن" نگاه کنیم، قطعا تک تک افراد اگر دغدغه درمان نداشته باشند یکی از اساسی‌ترین اولویت‌های آنان خانه دار شدن است.
وزیر دفاع با بیان اینکه از منظر ملی رونق تولید مسکن می‌تواند راهگشای بسیاری از صنایع در این حوزه باشد، گفت: امروز بحث تولید مسکن یکی از مهمترین دغدغه‌های دولت است و ما نیز در این فضا باید با برنامه ریزی درست گامی اساسی در کاهش این دغدغه ملی برداریم تا بتوانیم به موضوع تأمین مسکن به عنوان یک "حرکت ملی تمام برد" اقتصادی، ملی، دستگاهی، فردی و ... جامه عمل بپوشانیم.
امیر حاتمی با بیان اینکه تک تک آحاد جامعه از جمله کارکنان نیرو‌های مسلح از یک طرف و همه مسئولان از جمله مسئولان نیرو‌های مسلح و وزارت راه از سوی دیگر در موضوع تأمین مسکن نقش دارند، گفت: هر دو وزارتخانه با همبستگی و انسجام بین خود و سایر نیرو‌های مسلح باید اهتمام جدی همگانی در انجام این کار مهم داشته باشند.
وی افزود: سازمان‌های ذینع در خصوص تأمین مسکن باید از طریق هم افزائی در فرایند انجام کار‌ها اعم از حوزه ستادی و اجرایی نهایت تلاش خود را به کارگیرند.
امیر حاتمی با تأکید بر سرعت و دقت در روند اجرای تفاهم نامه با رعایت ضوابط، مقررات و اخذ مجوز‌های لازم گفت: بایستی با همکاری نیرو‌های مسلح و وزارت راه در استان‌ها از طریق تعامل اثربخش و ایجاد ادبیات مشترک و نگاهی صحیح به کار با هدف "برد - برد" همه ارکان و اجزای موظف پای کار بیایند.
وزیر دفاع با بیان اینکه برای تحقق ساخت و تأمین 100 هزار واحد مسکونی نیرو‌های مسلح همه بخش‌های مربوطه بایستی توانمندی ها، تجارب، استعداد‌های سازمانی و تجهیزات خود را به میدان آورند، گفت: با توجه به اینکه جامعه هدف این تفاهم نامه افراد متوسط به پایین و کم درآمد سازمان‌ها هستند، لذا باید از ظرفیت‌ها به خصوص ظرفیت‌های مسکن مهر و زمین‌های ارزان قیمت و بدون مسسئله، ظرفیت‌های شهر‌های جدید و همه جا‌هایی که امکان خانه دار کردن مخاطبان تفاهم نامه وجود دارد، استفاده کرد.
وزیر دفاع در پایان تصریح کرد: هر گونه تعامل و انعقاد قرارداد یا اخذ تسهیلات اعم از زمین و منابع مالی و همچنین واحد‌های آماده، بایستی در قالب این تفاهم نامه به نحوی انجام گیرد که امکان رصد و پایش و گزارش گیری و گزارش دهی به محضر فرماندهی معظم کل قوا باشد.
در ابتدای این مراسم محمد اسلامی وزیر راه و شهرسازی هم تأکید کرد امیدواریم با گام‌های پرشتاب و ماندگاری که در رونق بخشیدن به تولید مسکن برمی‌داریم سهم منظمی از جریان تولید مسکن را عهده‌دار شویم تا علاوه بر کارکنان نیرو‌های مسلح سایر مردم نیز بتوانند از تولیدات مسکن بهره‌مند شوند.
عضو کابینه دولت دوازدهم اعلام کرد: وزارت راه‌وشهرسازی تمام عیار پای اجرایی و عملیاتی کردن طرح تأمین مسکن کارکنان نیرو‌های مسلح ایستاده است. بنابر این انتظار این است تا همکاری گسترده‌تری انجام گیرد و کار عملیاتی دقیق و طبق زمانبندی دنبال شود.
وی در پایان تأکید کرد: در اجرای این طرح به نقشه‌های معماری توجه شود بدین معنا که معماری واحد‌های مسکونی باید از نظر فرهنگ ایرانی اسلامی شاخص باشند و ویژگی قابلیت زندگی در آن‌ها لحاظ شده باشد.


نام:
ایمیل:
* نظر: