کد خبر: ۴۸۴۲۳
تاریخ انتشار: ۱۴:۵۸ - ۲۴ شهريور ۱۳۹۸ 15 September 2019
مدیر کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان اردبیل از شناسایی ۳۶ روستای هدف گردشگری در سطح استان خبر داد.
به گزارش سازه نیوز، نادر فلاحی مدیر کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان اردبیل با اعلام این خبر تصریح کرد: با وجود شناسایی روستاهای مستعد هدف گردشگری فعلا دستورالعملی جهت معرفی آن ها ارائه نشده است.

او افزود: آخرین بار در سال 83 بررسی کلی در این خصوص صورت گرفته و 12 روستای اردبیل در آن مقطع زمانی به عنوان روستای هدف معرفی شده است اما بعد از آن هیچ دستور العملی در این خصوص ارائه نشده است.

مدیر کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان اظهار کرد: در صورت اعلام دستور العمل،  این استان روستاهای متعددی با قابلیت گردشگری دارد.

فلاحی محاسن معرفی یک روستا به عنوان روستای هدف گردشگری را حفظ بافت کهن، معماری تاریخی، جاذبه های گردشگری و بهسازی مسیرهای گردشگری آن عنوان کرد و افزود: علاوه بر این طرح هادی در روستای هدف گردشگری متفاوت از سایر روستاها اجرا می شود.

او تصریح کرد: به عنوان مثال در چنین روستاهایی از سنگفرش به جای آسفالت استفاده شده و در حفظ بافت کهن نیز تمامی امکانات به کار گرفته شده و در مرمت و بهسازی بناها به مصالح بومی توجه می شود.

مدیر کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان اظهار کرد: پیرو تفاهم نامه میراث فرهنگی با وزارت کشور و بنیاد مسکن برای توسعه چنین روستاهایی اعتبار ویژه نیز اختصاص می یابد./ منبع: موج


نام:
ایمیل:
* نظر: