کد خبر: ۴۸۴۴۲
تاریخ انتشار: ۱۴:۳۵ - ۲۵ شهريور ۱۳۹۸ 16 September 2019
رئیس بنیاد مسکن شهرستان آزادشهر گفت: در شهرستان آزادشهر ۶۰۰ واحد احداثی و ۶۰۰ واحد تعمیری انجام دادیم. از این واحدها فوندانسیون ۴۵۲ واحد را اجرا کردیم که ۱۰ واحد آن تمام شده و ۵۰ واحد آن در حد دیوار چینی انجام شده است.
به گزارش سازه نیوز، مرتضی احمدی با اشاره به اینکه حوادث سالهای 97 و 98 همچون سیل، رانش و طوفان در استان گلستان به کرات اتفاق افتاده است، گفت: این حوادث مناطق مسکونی زیادی را تحت تاثیر قرار داده است. عمده‌ترین دلیلی که باعث شد واحدها دچار تخریب شوند، برف سنگینی بود که در شهرستان نراب و روستاهای همجوارش آمد و ساختمان‌ها را از بین برد.

او ادامه داد: واحدهای مسکونی همه خشت و گل بودند و این برف سنگین باعث شد خانه‌ها عملا غیرقابل سکونت گردند.

احمدی با اشاره به اینکه طبق ارزیابی‌هایی کردیم در شهرستان آزادشهر 600 واحد احداثی و 600 واحد تعمیری ساختیم، گفت: از این واحدها فوندانسیون 452 واحد را اجرا کردیم که 10 واحد آن تمام شده و 50 واحد آن در حد دیوار چینی انجام شده است.

او خاطرنشان کرد: تاکنون به ازای هر واحد 10 تا 15 میلیون بلاعوض، 55 میلیون تومن کمک قرض‌الحسنه اخیرا بابت ترمیم بافت فرسوده انجام شده است.

احمدی با اشاره به اینکه به ازای هر واحد 8 تن سیمان هدیه مقام معظم رهبری به سیل‌زدگان بود که توزیع کردیم، تصریح کرد: در حال حاضر در حال احداث 200 واحد مسکونی در شهرستان نراب هستیم و حدود 200 واحد از گذشته مقاوم‌ستزی کردیم. خوشبختانه مردم پای کار هستند و آنها خودشان دست به کار شدند. اگر شرایط جوی اجازه دهد، تمام برنامه زمان‌بندی ما برای پایان سال است. بابت همه 600 واحد مسکونی در حال احداث نیز معرفی به بانک‌ها انجام شده است.


منبع: ایلنا
نام:
ایمیل:
* نظر: