کد خبر: ۴۸۴۵۹
تاریخ انتشار: ۱۱:۱۶ - ۲۶ شهريور ۱۳۹۸ 17 September 2019
 مدیرعامل سازمان مدیریت پسماند شهرداری تهران گفت: بازیافت شیشه باعث ۲۰ درصد کاهش آلودگی هوا و ۵۰ درصد کاهش آلودگی آب نسبت به تولید آن از مواد اولیه می‌شود.
به گزارش سازه نیوز، صدرالدین علیپور با اشاره به اینکه تجزیه شیشه‌های دفن شده در طبیعت حدود 4 هزار سال به طول می‌انجامد، اظهار کرد: استفاده روزافزون و محدودیت مواد خام برای تولید این نوع ظروف، باعث شده بازیافت آن به‌عنوان مناسب‌ترین گزینه برای دفع این مواد انتخاب شود.

علیپور با بیان اینکه فروردین ماه سال جاری، بالاترین و تیرماه پایین‌ترین آمار زباله‌های خشک جمع‌آوری شده در تهران را داشته‌ایم، تصریح کرد: این در حالی است که در فروردین‌ماه امسال بالاترین و خرداد‌ماه پایین‌ترین آمار بازیافت شیشه را ثبت کرده‌ایم. وی با بیان اینکه کمبود بازیافت شیشه موجب هدر رفتن بخش عظیمی از سرمایه‌های ملی شده است، خاطرنشان کرد: بازیافت شیشه باعث 20 درصد کاهش آلودگی هوا و 50 درصد کاهش آلودگی آب نسبت به تولید آن از مواد اولیه می‌شود. علیپور با تاکید بر دلایل بازیافت شیشه، عنوان کرد: بازیافت شیشه در کاهش هزینه‌ها موثر است چرا که شیشه از مقدار زیادی مواد خالص و ارزان‌قیمت تهیه می‌شود. در واقع برنامه اصولی بازیافت، آشتی‌دهنده و همسوکننده فعالیت‌های اقتصادی با برنامه‌های حفاظت از محیط‌زیست است.


نام:
ایمیل:
* نظر: