کد خبر: ۴۸۵۶۰
تاریخ انتشار: ۱۵:۳۵ - ۰۳ مهر ۱۳۹۸ 25 September 2019
اولین دوره «کنفرانس تهران هوشمند» در روز‌های ۱۸ و ۱۹ آذرماه در سالن همایش‌های برج میلاد تهران برگزار می شود.
به گزارش سازه نیوز، سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری تهران، اولین دوره «کنفرانس تهران هوشمند» را همزمان با سومین همایش و نمایشگاه «تهران هوشمند» با مشارکت دانشگاه صنعتی امیرکبیر، طی روز‌های 18 و 19 آذرماه امسال در سالن همایش‌های برج میلاد تهران برگزار خواهد کرد.

روابط عمومی سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری تهران، اعلام کرد: علاقمندان به شرکت در اولین دوره این کنفرانس می‌توانند تا 15 آبان ماه مقالات پژوهشی و علمی خود را در محور‌های تخصصی این رویداد برای دبیرخانه تهران هوشمند ارسال کنند.

اولین دوره این کنفرانس با هدف ارتقای سطح علمی رویداد، دستیابی به روش‌های مدیریت هوشمند شهری و با تکیه بر روش‌های داده-محور برگزار می‌شود. در این کنفرانس، مقالات علمی-پژوهشی، تحلیلی، ترویجی یا کاربردی در زمینه هوشمندسازی فعالیت‌های شهری مورد پذیرش قرار خواهد گرفت. گزارش تجربه‌های موفق، معرفی و تحلیل مجموعه داده‌های شهری و نقد راهکار‌های ایجاد شهر هوشمند نیز از جمله موضوعات مورد پذیرش در این کنفرانس خواهد بود.

داده باز و حکمروایی هوشمند شهری، آگاه سازی، آموزش و توانمندسازی شهروندان در حوزه شهر هوشمند، مشارکت ذینفعان، بهره‌وری و اقتصاد پایدار مبتنی بر داده و شهر نوآور و توسعه کسب و کار‌های فناورانه بر پایه داده از جمله محور‌های اصلی این رویداد است.
همچنین از دیگر محور‌ها می‌توان به کلان‌داده، داده کاوی و استخراج داده‌های سودمند و قابل اعتماد، شهر هوشمند و شاخص‌های ارتقای کیفیت زندگی در شهر‌ها و توسعه پایدار و چالش‌های محیط زیست شهری اشاره کرد.

جا به جایی هوشمند، مدل‌سازی و تحلیل داده‌های حمل و نقل شهری و کاربرد‌ها و روند‌های مبتنی بر هوش مصنوعی در خدمت شهر هوشمند نیز از محور‌های مورد بررسی و تحلیل در این کنفرانس خواهد بود.

نتایج داوری مقالات در روز پنج آذر ماه اعلام شده و مقالات برگزیده در افتتاحیه همایش ارائه و همچنین در مجلات علمی-پژوهشی داخلی نیز به چاپ خواهند رسید.

گفتنی است علاقمندان می‌توانند برای دریافت اطلاعات بیشتر  با شماره 84169174 تماس گیرند.


نام:
ایمیل:
* نظر: