کد خبر: ۴۸۷۴۶
تاریخ انتشار: ۱۳:۲۷ - ۱۵ مهر ۱۳۹۸ 07 October 2019
مدیرکل بنیاد مسکن لرستان گفت: عملیات مقاوم‌سازی ۱۸ هزار و ۸۰۰ واحد مسکن روستایی استان در حال انجام است، با تحقق این مهم درصد مقاوم‌سازی مسکن روستایی استان به ۸۰ درصد می‌رسد.
 به گزارش سازه نیوز، مسعود رضایی ظهر امروز در آئین بهره‌برداری از 156 پروژه عمرانی و 503 طرح اشتغال‌زا به مناسبت روز روستا در روستای «دره تخت» این شهرستان ضمن گرامی‌داشت این روز، اظهار کرد: با توجه به برنامه‌ریزی‌های انجام شده، همزمان با سایر دستگاه‌های اجرایی مرتبط با فعالیت‌های روستایی، بنیاد مسکن نیز عملیات اجرایی 31 پروژه طرح هادی را در روستاهای استان آغاز کرده است.

وی خاطرنشان کرد: از این تعداد پروژه، 28 مورد در خصوص آسفالت معابر روستایی و مابقی مرتبط با اجرای طرح هادی با اعتبار 24 میلیارد تومان است.

مدیرکل بنیاد مسکن لرستان سطح آسفالت 28 پروژه را 189 هزار مترمربع عنوان و تصریح کرد: علاوه بر این پروژه‌ها، بنیاد مسکن بر حسب وظیفه ذاتی خود، در حوزه مسکن روستایی نیز فعالیت‌هایی را داشته است.

رضایی بیان داشت: امسال با توجه به حمایت‌های خوب دولت در خصوص مسکن روستایی و همچنین تخصیص سهمیه مضاعف برای بازسازی به لرستان، عملیات مقاوم‌سازی 18 هزار و 800 واحد مسکن روستایی استان در حال انجام است، با تحقق این مهم درصد مقاوم‌سازی مسکن روستایی استان به 80 درصد می‌رسد.

وی، با بیان اینکه امسال هزار و 800 میلیارد تومان در حوزه مسکن روستایی هزینه خواهد شد، افزود: این میزان هزینه حاکی از توجه دولت به مسکن روستایی است.

مدیرکل بنیاد مسکن لرستان با اشاره به اجرای طرح‌های توسعه منظومه‌ای در روستاهای استان، ادامه داد: این طرح در چهار بخش استان از جمله «زز و ماهرو» الیگودرز مصوب شده و با شناسایی نقاط ضعف و قوت، توسعه اقتصادی را در این بخش‌ها شاهد خواهیم شد.

رضایی ادامه داد: از 100 طرح منظومه‌ای روستایی در سراسر کشور، 40 طرح به تصویب رسیده که از این تعداد، 4 مورد آن متعلق به لرستان است.


منبع: فارس
نام:
ایمیل:
* نظر: