کد خبر: ۴۸۷۸۲
تاریخ انتشار: ۰۹:۱۸ - ۲۰ مهر ۱۳۹۸ 12 October 2019
وزیر راه و شهرسازی اعلام کرد: طرح اقدام ملی مسکن جذابیت‌های فراوانی دارد و اکنون ۱۸۰ هزار واحد مسکونی برای جامعه هدف، اقشار متوسط و کم درآمد آغاز شده است.
به گزارش سازه نیوز، محمد اسلامی امروز (جمعه) در حاشیه بازدید از برگزاری آزمون صلاحیت حرفه‌ای مهندسان به خبرنگاران گفت : براساس اجرای قانون نظام مهندسی و کنترل ساختمان، آزمون ورود به حرفه برای متقاضیان اخذ پروانه اشتغال به کار مهندسی در هفت رشته مهندسی روز پنجشنبه  و امروز  در 93 حوزه برگزار شد.

رشته عمران در صلاحیت نظارت با 38 هزار و 872 نفر بیشترین شرکت‌کننده را دارد که 22 درصد از شرکت‌کنندگان را به خود اختصاص داده است.

وزیر راه و شهرسازی اضافه کرد: آزمون ورود به حرفه مهندسی در کشور بر اساس قانون سالانه 2 مرتبه در هفت رشته تخصصی و با حضور دهها هزار نفر برگزار می‌شود.

وی با بیان اینکه امسال 175 هزار نفر در آزمون ورود به حرفه مهندسی شرکت کرده‌اند، ارائه صلاحیت حرفه‌ای را نیازمند برگزاری آزمون حرفه ای عنوان کرد.

به اعتقاد اسلامی، آزمون یاد شده کمک می‌کند تا افراد با صلاحیت انتخاب شوند و به شیوه دسترسی آزاد به کتاب برگزار می‌شود و افرادی که بتوانند۵۰ درصد نمره را کسب کنند در این آزمون پذیرفته می‌شوند.

وزیر راه وشهر سازی خاطرنشان کرد: چنانچه بخواهیم ساختمان های پایدار، بهینه و به صرفه در مصرف انرژی داشته باشیم،باید با انتخاب افراد با صلاحیت که از همین آزمون‌ها سربلند بیرون می‌آیند، اقدام کنیم و نتایج نهایی این آزمون هم دی‌ماه اعلام می‌شود.

وی در پاسخ به سوال یکی از خبرنگاران درباره جذابیت طرح اقدام ملی افزود: طرح اقدام ملی برای افرادی است که به تنهایی و با توان مالی خود، امکان خانه‌دار شدن برایشان فراهم نیست. بنابراین دولت با سیاستگذاری برای خانه دار شدن اقشار متوسط و کم درآمد طرح را دنبال می‌کند.

اسلامی تصریح کرد: اراضی طرح اقدام ملی شناسایی شده‌اند و مراحل آماده سازی تا ساخت، ١٨۰ هزار واحد مسکونی در دست اجراست.


منبع: ایرنا
نام:
ایمیل:
* نظر: