کد خبر: ۴۸۸۰۷
تاریخ انتشار: ۱۵:۴۵ - ۲۴ مهر ۱۳۹۸ 16 October 2019
عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس از جلسه ویژه این کمیسیون با تعدادی از مدیران کل وزارت صنعت برای بررسی علل واردات بی رویه لاستیک خودروهای سنگین توسط دولت خبر داد.
به گزارش سازه نیوز ، رضا علیزاده با بیان "بارها به دولت نسبت به واردات محصولاتی که مشابه آن در داخل کشور، با کیفیت مطلوب تولید می‌شود، تذکر داده‌ایم، اما توجهی نشده است" اظهار کرد:  در سال رونق تولید، شایسته نیست که محصولی مانند لاستیک خودروهای سنگین که قابلیت تولید آن در داخل کشور وجود دارد، از خارج کشور وارد شود. طبق برآوردهای انجام شده، 85 درصد ظرفیت تولید لاستیک، به‌خصوص در حوزه خودروهای سنگین در داخل کشور وجود دارد که باید از این ظرفیت استفاده شود.

وی تصریح کرد: حمایت از تولید داخل باید در اولویت قرار گرفته و به آن بهای بیشتری داده شده و حتی و زمینه فعالیت تولیدکنندگان داخلی فراهم شود، اما متأسفانه امروز شرایط به‌گونه‌ای است که دولت از تولیدکنندگان و کارخانجات لاستیک خودروهای سنگین حمایت نمی‌کند.

وی یکی از آسیب‌های واردات لاستیک را ارزبَری غیر منطقی در شرایط تحریمی دانست و گفت: در شرایطی که با کمبود ارز و دوران تحریم کشور مواجه هستیم، نباید واردات گسترده برای تایر خودروهای سنگین صورت گیرد. واردات بی‌رویه لاستیک موج انتقادات بسیاری را از سوی نمایندگان مجلس و تولیدکنندگان این حوزه در پی داشته که بر همین اساس، برنامه‌ریزی‌ کرده‌ایم تا در یک جلسه، با حضور تعدادی از مدیران کل وزارت صنعت، این موضوع را در کمیسیون صنایع و معادن مجلس بررسی کنیم.


نام:
ایمیل:
* نظر: